Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wrocław stolicą uśmiechu?

Maciej Kisiel
Maciej Kisiel
Polacy za rzadko się uśmiechają - mówią studenci, którzy postanowili zmierzyć się ze stereotypami.

Studenci Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego postanowili sprawić, żeby na twarzach wrocławian zagościł powszechny i serdeczny uśmiech. We wtorek, 15 czerwca Wrocław stanie się stolicą uśmiechu.

Na ul. Świdnickiej (od godz. 16 do 18) odbędzie się aż dziesięć różnych miniimprez. Zaplanowano między innymi: tańce w korowodzie, malowanie karykatur, sesję zdjęciową, a także konkurs na najładniejszy uśmiech.

- Wrocław Stolicą Uśmiechu to pierwsza tego typu impreza w naszym kraju, promująca dobre samopoczucie, humor, optymizm i przede wszystkim uśmiech - informuje Karolina Kwiecień, organizatorka akcji. - Pomysł na jej przeprowadzenie powstał w ramach przygotowań projektu na zaliczenie zajęć. Starania stolicy Dolnego Śląska o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury była jedną z inspiracji, drugim bodźcem była chęć przełamania stereotypu nudnego, zrzędliwego Polaka. Naszym celem jest zatem wywołanie uśmiechu u jak największej liczby osób i zachęcenie ich do zarażania nim innych - dodaje.

Wrocławianie wydają się zaciekawieni takimi inicjatywami i niejednokrotnie odnoszą się do nich z entuzjazmem. Zwolennikami happeningu są najczęściej młodzi ludzie, którzy nie dość, że sami chętnie się uśmiechają, chcą sprawić, aby inni również częściej wyglądali na zadowolonych.

- Przyda się nieco uśmiechu, skoro słońce wygląda zza chmur tylko okazjonalnie - przyznaje Ewelina Bochacka, absolwentka wrocławskiego plastyka. - Czas skończyć z wizerunkiem zmęczonego Polaka maszerującego szarymi ulicami, szarego osiedla do nudnej pracy. Należy w końcu zauważyć, że życie składa się z chwil i w każdej z nich da się znaleźć coś pozytywnego.


Aleksander Domańczyk, student trzeciego roku germanistyki zapewnia, że uśmiech jest zaraźliwy.

- Przekonałem się o tym w ubiegłym roku, gdy pracowałem na Wyspach. Wracałem totalnie wyczerpany z pracy i musiałem wyglądać strasznie, skoro któryś z przechodniów z rozbrajającym uśmiechem zawołał: Cheer up [red.: Rozchmurz się]. Niewiarygodne, ale pomogło. Jestem przekonany, że we Wrocławiu też zadziała.

Wśród młodzieży pojawiają się jednak głosy sceptyczne.

- Mnie tego typu imprezy zupełnie nie bawią i nie rozumiem takich inicjatyw - twierdzi Karol Paszko, student politechniki. - Uśmiech jest czymś naturalnym i nawet jeśli można czasami go sprowokować, to nie wierzę, że ktoś, kto na głowie ma tysiące pilnych spraw przyjdzie potańczyć na Świdnicką.

Po zakończeniu akcji wszystkich uśmiechniętych wrocławian organizatorzy zapraszają na przyjęcie, które rozpocznie się w klubie Vis a Vis o godzinie 20. Udział we wszystkich atrakcjach jest całkowicie bezpłatny.


Czytaj też:

LipDub Uniwersytetu Wrocławskiego - relacja z planu [wideo]
LipDub Politechniki Wrocławskiej [wideo]

**


LipDub też we Wrocławiu

**

od 18 latnarkotyki
Wideo

Jaki alkohol wybierają Polacy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto