Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wrocław: Klinika ginekologii ma nowy sprzęt

ANA
Wrocławski oddział ginekologii Akademickiego Szpitala Klinicznego, mieszczący się przy ul. Borowskiej, ma nowy sprzęt do histeroskopii diagnostycznej.

Zaprezentował go sponsorom prof. Mariusz Zimmer, szef kliniki ginekologii i położnictwa ASK we Wrocławiu. Sprzęt do histeroskopii diagnostycznej jest supernowoczesnym urządzeniem, dzięki któremu można usunąć mięśniaki i polipy bez rozcinania brzucha kobiety.

Prezes Cecylia Stankiewicz przypomniała, że od 2003 roku jej fundacja przekazała Akademii Medycznej darowizny w kwocie ponad 2,5 miliona złotych. Najwięcej przeznaczono na sprzęt specjalistyczny, organizację konferencji naukowych i badania profilaktyczne.

Prof. Zimmer pokazał w piątek sponsorom i urzędnikom z urzędu wojewódzkiego i miejskiego swoją klinikę. Na oddziale ginekologii w Akademickim Szpitalu Klinicznym przy ul. Borowskiej jest 98 łóżek, miesięcznie leczy się tam do tysiąca kobiet. Rocznie lekarze przyjmują dwa tysiące porodów.
Wcześniej w krótkiej prezentacji slajdów pokazał, na czym polega wyższość leczenia niepłodności kobiet za pomocą nowoczesnego sprzętu, który fundacja Polska Miedź kupiła jego klinice. Kiedyś nauka stała na stanowisku, że gdy lekarze stwierdzali polipa lub mięśniaka w macicy, wycinali cały narząd. W przypadku 70 na 100 kobiet nie trzeba było tego robić. Teraz jest możliwe usunięcie niezłośliwej narośli nowoczesnym urządzeniem, bez potrzeby całkowitego znieczulenia. Zamiast dwóch miesięcy leżenia w szpitalu pacjentka musi w nim spędzić tylko dwa dni. - A najważniejsze, że zabieg za pomocą sprzętu jest prawie bezbolesny - podkreśla prof. Zimmer.

Chwalił się też, że dzięki urządzeniu wyleczył ze swoim zespołem w klinice 32-letnią pacjentkę, która bezpłatnie, bo w Wielkiej Brytanii i Australii, próbowała zajść w ciążę metodą in vitro. Niestety, bezskutecznie.

- A po zabiegu u nas bez problemu została matką - wyjaśniał profesor. Panie leczące się na bezpłodność czekają na ten zabieg w Akademickim Szpitalu Klinicznym przy ul. Borowskiej maksymalnie do dwóch miesięcy. - Termin musimy zgrać z fazą cyklu kobiety - tłumaczył prof. Zimmer.

Klinika otrzymała go od fundacji Polska Miedź. Kosztował 180 tys. zł.

Zobacz także: Nowe auto dla wrocławskiego hospicjum dla dzieci

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto