WKS został wyeliminowany przez Dolcan Ząbki z Pucharu Polski

Śląsk Wrocław nie poradził sobie z pierwszoligowym średniakiem i odpadł z rozgrywek podobnie jak w zeszłym roku, kiedy pogromcą okazała się drugoligowa Niebla Wągrowiec.

Trener Ryszard Tarasiewicz nie zlekceważył przeciwnika, wystawiając w pierwszym składzie m.in. Jarosława Fojuta i Senastaiana Milę. Zabrakło tylko kontuzjowanego Marka Gancarczyka.

Już w piątej minucie Ivo Vazgec nie wyłapał dośrodkowania z rzutu rożnego, piłkę zgrał na wolną pozycję Stretowicz, a Stefańczyk wpakował ją do pustej bramki. Drużyna z 25-tysięcznego miasteczka pod Warszawą objęła prowadzenie. W 20. minucie spotkania pierwszy celny strzał wrocławian wykonał Sebastian Mila, ale Rafał Misztal był na miejscu i obronił. Gospodarze nie pozostawiali dłużni, strzelali Ziajka i Stretenowicz, ale niecelnie.

W drugiej połowie na placu pojawili się Janusz Gancarczyk i Sebastian Dudek. Mecz był bardzo wyrównany. Wreszcie płaskim strzałem bramkarza gospodarzy pokonał Dudek. Tempo gry nieco spadło, a wynik nie uległ zmianie. W dogrywce gospodarze mogli rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść, ale Ziajka minimalnie chybił. Wrocławianie również się mylili, strzały Dudka, Bilińskiego czy Ulatowskiego mijały bramkę drużyny z Ząbek. Podczas wykonywania rzutów karnych swojej szansy nie wykorzystał Fojut i wrocławianie już na starcie zostali wyeliminowali. Zwycięstwo swojej drużyny oglądało 800 widzów.

karne: 0-1 Sebastian Dudek, 1-1 Sebastian Ziajka, 1-2 Sebastian Mila, 2-2 Marcin Stańczyk, 2-3 Kamil Biliński, 3-3 Piotr Kosiorowski, 3-4 Krzysztof Ulatowski, 4-4 Marcin Korkuć, (4-4 Jarosław Fojut - obroniony), 5-4 Maciej Tataj.

Dolcan: Rafał Misztal - Dariusz Dadacz (100, 7. Marcin Korkuć), Robert Stawicki, Mariusz Unierzyski, Mateusz Pawłowicz - Sebastian Ziajka, Bartosz Hinc, Grzegorz Lech (90, 17. Przemysław Grajek), Marcin Stańczyk, Piotr Kosiorowski - Andrzej Stretowicz (66, 15. Maciej Tataj).

Śląsk: Ivo Vazgeč - Piotr Celeban, Jarosław Fojut, Mariusz Pawelec, Amir Spahić - Łukasz Madej (46, 18. Janusz Gancarczyk), Antoni Łukasiewicz (67, 31. Kamil Biliński), Krzysztof Ulatowski, Sebastian Mila, Patryk Klofik (46, 7. Sebastian Dudek) - Tomasz Szewczuk.