WKS przegrał z Polonią Warszawa 2:3

Wojskowi nie dali rady Polonistom i przegrali w drugiej kolejce piłkarskiej Ekstraklasy. Wrocławianie mieli zwycięstwo w kieszeni, ale ulegli ambitnym gospodarzom.

Mimo gry na wyjeździe, Śląsk Wrocław traktowany był jako faworyt spotkania. Na inaugurację sezonu WKS wygrał z Cracovią, a Czarne Koszule zostały rozbite przez beniaminka - Koronę Kielce aż 4:0. Jednak 9 sierpnia zwycięstwo wymknęło się podopiecznym Tarasiewicza z rąk, czy raczej spod nóg.

Zawodnicy obu drużyn nie przebierali w środkach

Obie drużyny wyszły na boisko przy ul. Konwiktorskiej w ustawieniu 4-5-1. Śląsk postawił na pressing i szybkie zdobycie bramki. Po dziesięciu minutach oddał jednak inicjatywę gospodarzom. Dużo szczęścia mieli stołeczni w 25. minucie, gdy po rzucie wolnym Amira Spahicia piłka trafiła w słupek. Później atakowali głównie Poloniści, ale pierwsza bramka padła po składnej akcji Antoniego Łukasiewicza i Marka Gancarczyka, który minął warszawskiego bramkarza i spokojnie strzelił do pustej bramki. Do końca pierwszej odsłony spotkania wynik się już nie zmienił.

Poloniści szybko się otrząsnęli i wyrównali. Trzy minuty po rozpoczęciu drugiej połowy Filip Ivanowski wykorzystał błąd wrocławian i pokonał Ivo Vazgeca. Pół godziny później po wyrównanej grze Wojskowi dostali prezent od stołecznych. Mariusz Zasada faulował Marka Gancarczyka w polu karnym swojej drużyny. Rzut karny pewnie wykorzystał Sebastian Dudek.

Śląsk został zdystansowany w ostatnich minutach spotkania

Gra przeniosła się na połowę gości. WKS mądrze się bronił aż do 91. minuty, kiedy Marcelo Sarvas pokonał Vazgeca w zamieszaniu podbramkowym. Minutę później rezerwowy napastnik, Daniel Gołębiewski, zdobył trzecią bramkę dla Polonii. Wrocławianie przegrali mecz w ciągu dwóch minut doliczonego czasu gry i dwukrotnie obejmując jednobramkowe prowadzenie.