Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tomasz Stefanicki oficerem pieszym Wrocławia. Zadba o rozwój przestrzeni oraz usunięcie barier

pb
Piotr Bera
Już wiemy kto zostanie oficerem pieszym we Wrocławiu. Jego zadaniem będzie realizacja szeroko rozumianych potrzeb mieszkańców.

Decyzję o powołaniu pierwszego w Polsce oficera pieszego podjął prezydent Rafał Dutkiewicz. Oficer pieszy wzorem oficera rowerowego ma pomagać mieszkańcom oraz walczyć w urzędzie miasta o odpowiednie udogodnienia dla nich. Tomasz Stefanicki pracował w Biurze Rozwoju Gospodarczego oraz był odpowiedzialny ze rewitalizację Nadodrza oraz ulicy Bogusławskiego.

- Moim zadaniem będzie utrzymanie ciągłości komunikacyjnej oraz usunięcie barier dla niepełnosprawnych oraz ludzi starszych. Celem jest lepsze funkcjonowanie przestrzeni publicznej oraz ułatwienie poruszania się po mieście najsłabszym - mówi oficer pieszy Tomasz Stefanicki. - Na początek przeprowadzę analizę oraz diagnozę przejść dla pieszych na Rondzie Reagana. Tam można wiele poprawić.

Stefanicki podkreśla, że naturalna w jego działaniu będzie współpraca. Oficer pieszy otrzyma swoje biurko w pokoju dotychczas użytkowanym przez oficera rowerowego. Terenem jego działań będzie głównie Stare Miasto (do fosy miejskiej).

- Na pewno będziemy dużo rozmawiać i współpracować z Danielem Chojnackim. Już teraz wracamy na rowerach z pracy, tematów nam nie zabraknie - podkreśla Stefanicki. - Będę również prowadzić działania edukacyjne oraz promować inną kulturę mobilności.

Oficer pieszy zapytany o sens budowy szpilkostrady przyznał, że decyzja o inwestycji została podjęta zanim objął urząd. Przyznał również, że każda ze stron (restauracje i piesi) mieli sporo racji. Ostatecznie Stefanicki odmówił komentarza w tej sprawie.

Jakie będą dokładne zadania oficera pieszego? Czy to stanowisko jest naprawdę potrzebne?

- Wcześniej pieszymi zajmowały się różne wydziały urzędu miasta. Teraz oficer pieszy zostanie włączony od początku w proces planowania i działania. Będzie koordynować działania wydziałów, żeby te nie podejmowały przeciwstawnych decyzji. To będzie funkcja doradcza i opiniodawcza - przyznaje wiceprezydent Wrocławia Maciej Bluj.

Mieszkańcy swoje uwagi oraz zastrzeżenia będą mogli zgłaszać na specjalnie utworzonych profilach społecznościowych na Facebooku oraz Twitterze. Powstanie również specjalny adres e-mail ([email protected]). Jakim budżetem będzie dysponować oficer pieszy? Tego wiceprezydent nie chciał zdradzić: "To również zależy od projektów."

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Bydgoska policja pokazała filmy z wypadków z tramwajami i autobusami

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto