Śląsk Wrocław wygrał z Dundee United 1:0

Voskamp Slask wroclaw dundee
Voskamp Slask wroclaw dundee Krystyna Pączkowska/slaskwroclaw.pl
14 lipca Śląsk grał z Dundee na Oporowskiej w ramach eliminacji do Ligi Europejskiej. Johan Voskamp zaliczył debiut marzeń.

Śląsk wykorzystał szansę, żeby zrewanżować się Dundee za przegraną w pucharach 31 lat temu. Wrocławianie zremisowali wówczas u siebie 0:0, a na wyjeździe przegrali 2:7. Trenerem wrocławskiej drużyny był wtedy Orest Lenczyk.

Zobacz:Śląsk vs. Dundee: Zobaczcie szkockie Mandarynki na treningu [foto]

Na trybunach stadionu przy ul. Oporowskiej zasiadł selekcjoner polskiej reprezentacji - Franciszek Smuda. Na meczu zjawił się również współwłaściciel Śląska Wrocław - Zygmunt Solorz-Żak

Pierwsza połowa

Rozpoczął Śląsk. Na początku spotkania Śląsk zyskał przewagę na boisku. Dobre sytuacje mieli Spahić, Elsner i Mila. Jednak stuprocentową okazję w 11. minucie miał Russel, który po błędzie Celebana minął Kelemena i nie trafił do pustej bramki. Po 25 minutach gry Śląsk zwolnił tempo gry, przestał agresywnie atakować. Gra toczyła się w środkowej strefie boiska.

W 35. minucie świetny strzał Gancarczyka obronił Pernis. Chwilę później wrocławski bramkarz uratował gospodarzy od straty bramki, po błędzie Sochy, w akcji sam na sam z Godwilliem. Przez kolejne dziesięć minut sytuacja na murawie się nie zmieniła. Do przerwy bezbramkowy remis.

Druga połowa

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza, wrocławianie ruszyli do ataku, a Dundee skutecznie broniło dostępu do swojej bramki. Po dziesięciu minutach gry głównie na połowie gości gra przeniosła się w okolice środka boiska. W 61. minucie za Gancarczyka wszedł Sobota. W 70. minucie Mila oddał do bramki chybiony strzał. Początek drugiej połowy zdominowali Szkoci, ale w 75. minucie Johan Voskamp zdobył wreszcie upragnionego gola dla Śląska. Piłkarz na boisko wszedł zaledwie dwie minuty wcześniej, zastępując Ćwielonga.

Kibice zapewnili wyjątkową oprawę meczu

W 83. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Flooda, po tym jak faulował Milę. Przed końcem meczu nastąpiły kolejne zmiany w składzie: w 87. minucie za Dudka wszedł Sztylka, a za Severina - Allan. Sędzia doliczył do końca dodatkowe trzy minuty, ale Szkoci nie wykorzystali okazji. Mecz z wynikiem 1:0 wygrał Śląsk Wrocław!