Śląsk Wrocław wygrał derby i dogonił Legię [foto użytkownika MM]

wmFoto
wmFoto
29 kwietnia podopieczni Oresta Lenczyka pokonali Zagłębie Lubin 2:1 na Stadionie Miejskim.

Zobacz: Derby dla wrocławian. Śląsk Wrocław wygrał z Zagłębiem Lubin 2:1

Wrocławianie szybko objęli prowadzenie. W 4. minucie spotkania samobójcze trafienie zaliczył Widanow. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka odbiła się od obrońcy Zagłębia i znalazła się w siatce gości. W 45. minucie do szatni bramkę trafił Cetnarski. W drugiej połowie podopieczni Oresta Lenczyka przede wszystkim bronili wyniku, co jakiś czas kontratakowali, ale brakowało im skuteczności z pierwszej odsłony.

"Miedziowi" zdołali trafić gola kontaktowego w 76. minucie. Ostatni kwadrans meczu to nerwowe oczekiwanie, czy nie powtórzy się koszmar z dwóch poprzednich spotkań, gdzie wrocławianie tracili prowadzenie w końcówce. Tym razem niesieni dopingiem kibiców piłkarze Śląska dowieźli zwycięstwo.

WKS wygrał z Zagłębiem 2:1. Po 28. kolejka wrocławianie zajmują drugie miejsce w tabeli za Legią Warszawa.

Zobacz: Zdjęcia z meczu Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin