Derby dla wrocławian. Śląsk Wrocław wygrał z Zagłębiem Lubin 2:1

Mariusz Kruczek
śląsk
śląsk Tomasz Trybus
Na dwie kolejki przed końcem sezonu podopieczni Oresta Lenczyka nadal liczą się w walce o mistrzostwo Polski.

29 kwietnia o godz. 14.30 Śląsk Wrocław podejmował na Stadionie Miejskim Zagłębie Lubin.

Mecz zaczął się po myśli gospodarzy, już w 4. minucie Śląsk objął prowadzenie. Po dośrodkowaniu Diaza z rzutu rożnego futbolówka odbiła się od Widanowa i wpadła do siatki gości. W 46. minucie na 2:0 podwyższył Cetnarski po dośrodkowaniu Gikiewicza.

W drugiej połowie Zagłębie próbowało prowadzić grę i odrobić straty. Marian Kelemen odpierał ataki gości do 76. minuty, kiedy pokonał go Woźniak.

Miedziowi chcieli za wszelką uratować remis. Wrocławianie przy głośnym dopingu kibiców nie dali sobie odebrać zwycięstwa, jak to było w przypadku dwóch ostatnich spotkaniach, kiedy tracili bramki i punkty w ostatnich minutach. WKS wygrał w derbach Dolnego Śląska 2:1.

Po 28. kolejkach Śląsk Wrocław zajmuje drugie miejsce w tabeli i ma tyle samo punktów co lider - Legia Warszawa. Losy mistrzostwa Polski rozstrzygną się w ostatnich dwóch meczach rundy wiosennej.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani