Śląsk Wrocław vs. Dundee United 2:3: Awans po dramatycznym spotkaniu

Mariusz Kruczek
śląsk wrocław dundee united
śląsk wrocław dundee united Za: slaskwroclaw.pl
Śląsk przegrał w Szkocji, ale awansował do III rundy Ligi Europejskiej

Śląsk Wrocław w II rundzie eliminacji Ligi Europejskiej zmierzył się ze szkockim Dundee United. W pierwszym spotkaniu rozegranym 14 lipca we Wrocławiu, WKS wygrał 1:0 (Zobacz:

Śląsk Wrocław wygrał z Dundee United 1:0

).

21 lipca rozegrane zostało spotkanie rewanżowe w Dundee. Piłkarze obu drużyn zgotowali kibicom piłkarską ucztę. Śląsk Wrocław dwa razy w ciągu meczu był poza pucharami, żeby ostatecznie awansować dalej.

Gorzkie Mandarynki

Pierwsze pięć minut spotkania było diabelnie skuteczne w wykonaniu Dundee. W drugiej minucie po rzucie rożnym bramkę strzelił Russel. W piątej obrońcom Śląska urwał się Goodwillie i strzelił drugiego gola. Mówiąc w żargonie bokserskim - Śląsk był liczony.

Po fatalnym początku drużyna z Wrocławia przejęła inicjatywę. W 15. minucie Rok Elsner strzelił bramkę kontaktową po dośrodkowaniu Mili z rzutu rożnego. Gra wyrównała się. W 35. minucie boisko opuścił Ćwielong, a w jego miejsce wszedł Voskamp.

W 44. minucie Kelemen wyszedł z bramki i faulował Goodwilliego. Sędzia podyktował rzut karny, którego na gola zamienił Daly. Po pierwszej połowie było 1:3. Jedna bramka dzieliła Śląsk Wrocław od awansu.
**Dudek zapewnił awans**
Druga połowa rozpoczęła się od fauli po obu stronach. W spotkanie wkradło się wiele nerwowości, brakowało składnych akcji. Dundee przy korzystnym wyniku zaczęło grać defensywnie. Śląsk Wrocław szukał drogi do bramki Mandarynek dośrodkowaniami Sebastiana Mili, ale nie przyniosły one zamierzonego efektu.

Strzałów z dystansu próbowali Mila i Spahić, jednak nie znaleźli drogi do bramki Pernisa. W 73. minucie zza pola karnego uderzył również Sebastian Dudek, tym razem udało się. Po soczystym uderzeniu było 2:3. Śląsk Wrocław jedną nogą był w III rundzie.

Stracona bramka spowodowała, że Mandarynki zaczęły grać bardziej agresywnie i ofensywnie. Śląsk rozgrywał piłkę w środkowej części boiska. Szkoci próbowali w końcówce zagrozić bramce Kelemena, ale bez skutku.

Fani Śląska Wrocław: "Gramy u siebie"**
Mecz zakończył się wynikiem 2:3. Przy takim rezultacie w Lidze Europejskiej pozostaje Śląsk Wrocław. W trzeciej rundzie czeka już Lokomotiw Sofia, który wygrał z Metalurgsem Skopje.

Fani wrocławskiej drużyny skandowali na Tannadice Park: "Gramy u siebie". Rzeczywiście polscy kibice zdominowali trybuny stadionu i zakrzyczeli Szkotów.

Opublikuj materiał i wygraj nawet 500 zł!