Śląsk Wrocław - GKS Bełchatów 2:1 Ciężka przeprawa mistrzów Polski

Mistrzowie Polski zanotowali pierwsze zwycięstwo pod wodzą ...
Mistrzowie Polski zanotowali pierwsze zwycięstwo pod wodzą ... myslidar
Mistrzowie Polski zanotowali pierwsze zwycięstwo pod wodzą Stanislava Levego. W niedzielę, 23 września pokonali na Stadionie Miejskim GKS 2:1.

Przed meczem, napastnik wrocławian, Johan Voskamp mówił - GKS Bełchatów jest ostatni w lidze z zerowym dorobkiem punktowym, ale widziałem ich grę i uważam, że zasłużyli na więcej. To będzie trudny mecz - i taki też był.

GKS przystępował do tego spotkania w roli outsidera. Wydawał się dla Śląska łatwym przeciwnikiem. Jednak po wyrównanej pierwszej połowie to goście cieszyli się z prowadzenia. Na minutę przed przerwą Bełchatowianie przeprowadzili dobrą kontrę po której Wróbel znalazł się sam na sam z Kelemenem i dopełnił formalności.

Po przerwie niezwykle udanie spotkanie rozpoczęli mistrzowie Polski. Stały fragment gry, do wykonywania rzutu rożnego przymierza się powracający po absencji do gry Sebastian Mila, dośrodkowuje i Jodłowiec wyrównuje na 1:1. Także przy drugim golu swój ogromny wkład miał kapitan Śląska. Po jego podaniu w pole karne w 71. minucie, Bramkę na 2:1 zdobył Łukasz Gikiewicz, który wszedł w drugiej połowie za Voskampa.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Nie było to porywające spotkanie, ale najważniejsze są zdobyte trzy punkty i widoczne zaangażowanie zespołu.

Śląsk Wrocław - GKS Bełchatów 2:1 (47. Jodłowiec, 71. Ł. Gikiewicz - 44. Wróbel)

Składy:
Śląsk Wrocław: Kelemen - Kowalczyk, Grodzicki, Jodłowiec, Spahić - Kaźmierczak, Elsner - Sobota, Mila, Patejuk - Voskamp

GKS Bełchatów: Stachowiak - Baran, Sawala, Lacić, Bożok - Basta, Wacławczyk, Szmatiuk, Kosowski - Wróbel, Wroński