Roboty studentów Politechniki Wrocławskiej zdobyły dwa medale na zawodach w USA [wideo]

21 kwietnia skończyły się mistrzostwa RoboGames 2013 w San ...
21 kwietnia skończyły się mistrzostwa RoboGames 2013 w San ... foto za YouTube
21 kwietnia skończyły się mistrzostwa RoboGames 2013 w San Mateo. Koło Naukowe Robotyków z PWr zajęło tam trzy wysokie miejsca.

Zawody RoboGames (wcześniej ROBOlympics) trwały przez trzy dni, a według Księgi Rekordów Guinnessa są to największe na świecie mistrzostwa robotów. Organizowane od 2004 r. międzynarodowe zawody w San Mateo w pobliżu San Francisco w Kalifornii. W konkursie startują przedstawiciele różnych krajów w kilkudziesięciu dyscyplinach, w tym pokazie robotów humanoidalnych, piłce nożnej robotów, walkach sumo i kung-fu.

Nagrodzone roboty Koła Naukowego KoNaR:

• robot Calliope (konstruktorzy: Tomasz Jagielski, Adrian Szymański, Bartosz Wawrzacz) - I miejsce w kategorii robotów rysujących (ArtBot - Painting);