MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Remont III Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu. Będzie więcej przestrzeni dla uczniów

Remigiusz Biały
Remigiusz Biały
Jakub Mielcarz
Jakub Mielcarz
Postanowione! Budynek III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza przy ul. Składowej zostanie rozbudowany. Powodem jest zbyt mała przestrzeń dla uczniów i tłok w niektórych salach lekcyjnych. Przypomnijmy, że III LO w ostatnim rankingu Perspektyw uplasowało się na pierwszym miejscu wśród wrocławskich liceów.

Rozbudowa liceum przy ul. Składowej

III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza na Nadodrzu znajduje się w czołówce najchętniej wybieranych szkół średnich we Wrocławiu. Nie powinno to dziwić - w ostatnim rankingu Perspektyw ogólniak zajął pierwsze miejsce wśród wrocławskich liceów. Na przestrzeni ostatnich lat szkoła była zmuszona przyjąć większą ilość uczniów (m.in. na skutek reformy edukacji), przez co na korytarzach i w salach lekcyjnych stało się tłoczno.

- To obecnie klasy pierwsze i drugie. Zatem jeszcze przez kilka lat będzie w placówkach tłoczno. Co więcej, w szkołach ponadpodstawowych ponad 30 procent uczniów jest spoza Wrocławia – to również wpływa na zwiększanie liczby klas. Dodatkowo ten wyż, który z przedszkoli przeszedł do szkół podstawowych, w najbliższych latach przejdzie do szkół ponadpodstawowych – mówi Monika Dubec z biura prasowego Urzędu Miasta Wrocław

III LO składa się z 20 klas (640 uczniów). To blisko 60% więcej niż kilka lat temu. Przykładowo, w ostatnim roku było tylko 18 klas (około 600 uczniów). Zbyt duża liczba uczniów skutkuje tym, że niektóre zajęcia edukacyjne muszą odbywać się w pobliskiej Szkole Podstawowej nr 58.

- W przyszłym roku ogłosimy konkurs na koncepcję rozbudowy Liceum nr III przy ul. Składowej. Wszystko oczywiście we współpracy z dyrekcją szkoły. Chcemy rozbudować blok sportowy, utworzyć nowe gabinety i pracownie lekcyjne. Myślimy o tym, by ta koncepcja obejmowała również zagospodarowanie części zewnętrznej placówki – dodaje Monika Dubec.

Remont III LO jest planowany od dawna. W 2015 zostały już nawet opracowane plany architektoniczne i koncepcję rozbudowy szkoły, które zakładały uzupełnienie pierzei budynków przy ul. Składowej. Dzięki temu zabiegowi, placówka otrzymałaby nie tylko nowe sale lekcyjne, ale także salkę konferencyjną, salę gimnastyczną i bibliotekę.

- Jeśli chodzi o nasze uczestnictwo w konkursie na rozbudowę, z miłą chęcią przystąpimy do niego - mówi Alicja Miasik, kierownik zespołu w pracowni Major Architekci.

Niezrealizowane plany rozbudowy szkoły z 2015 roku
Major Architekci

- Musimy popatrzeć na ten obszar szerzej. Pamiętajmy, że tereny III LO sąsiadują z Odrą. To sąsiedztwo, oczywiście, uatrakcyjnia działkę szkolną, ale też stanowi duże wyzwanie. Dlatego to wszystko należy przeanalizować i tak poprowadzić rozbudowę, by w przyszłości nie zamykać sobie drogi na dalsze działania inwestycyjne na tym obszarze - mówi Monika Dubec z biura prasowego Urzędu Miasta Wrocław.

W tym miejscu znajduje się III LO im. Adama Mickiewicza:

Zobacz też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto