18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przygotuj się z nami do narodzin dziecka.

PK
Narodziny dziecka to wielkie przeżycie dla rodziców. Mówi się, że po pojawieniu się dziecka już nic nie jest takie samo. Wydarzeniu temu towarzyszy szczęście ,ale i niepokój. Niektórzy twierdzą, że najbardziej przeraża ich to ogromne poczucie odpowiedzialności za małego człowieczka. Od teraz rodzic zastanawia się nad swoim zachowaniem i rozpatruje je mając na uwadze dziecko.

Ale rodzicielstwo to również radość, nieopisane szczęście. Obserwując codzienny rozwój swojej pociechy odczuwamy satysfakcję i dumę z tego ,że to nie jako za naszą przyczyną młody człowiek pojawił się na świecie.
W dzisiejszych czasach rodzice starają się dzielić obowiązkami w opiece nad dzieckiem. Coraz częściej widać ojców spacerujących z dzieckiem. Prowadzenie wózka już nie jest dla nich wstydem. Z przewijaniem też panowie nie mają już problemów.
Jednak to mamy częściej zostają na urlopach macierzyńskich i wychowawczych niż tatusiowie . Spowodowane jest to najczęściej tym ,że to mężczyźni więcej zarabiają.

Jednak kiedyś ten moment powrotu mamy do pracy nadchodzi i pojawia się dylemat powierzenia opieki nad dzieckiem. Szczęśliwcy maja do dyspozycji babcie i można rzec problem z głowy. Ale co zrobić gdy babcia nie może opiekować się wnukiem?
Co wybrać nianię a może żłobek?

Zdania są podzielone. Ci, którzy są za wyborem niani twierdzą, że dziecko ma indywidualną opiekę. Jedna niania- jedno dziecko. Ale czy rodzice tacy mają pewność ,że właśnie niania należycie i z czułością opiekuje się ich pociechą. Czy maja pewność, że dziecko jest nakarmione, przewinięte , czy nie płacze.

Będąc właścicielem żłobka „Językowy Klub Malucha” spróbuję przedstawić pokrótce argumenty ZA oddaniem pociechy do żłobka. Zechcę porównać opiekę niani i opiekę w żłobku.

Rozwój naszych dzieci to nie tylko rozwój ruchowy i intelektualny ,ale również społeczny, który jest bardzo ważny w życiu każdego człowieka. Umiejętności interpersonalne są wyjątkowo przydatne, ale trudno się ich nauczyć przebywając ciągle z określonymi osobami. Człowiek- dziecko uczy się przez doświadczenie. Przebywając w żłobku dziecko od samego początku nabywa tych doświadczeń-rozwija się społecznie . Dziecko uczy się również przez obserwacje. Obserwując zachowania rówieśników i dzieci starszych jest ciągle prowokowany do pójścia naprzód. Dzieci chodzące do żłobka szybciej staja się samodzielne i łatwiej przychodzą im czynności samoobsługowe.

W placówkach takich oprócz czynności opiekuńczych wychowawcy starają się przeprowadzać zajęcia i zabawy edukacyjne, mając na uwadze możliwości percepcyjne maluszków. W naszej placówce odbywają się zajęcia plastyczne, ruchowe , język angielski. |Przeprowadzane są ćwiczenia logopedyczne, które przyczyniają się do usprawniania aparatu mowy. Trzeba pamiętać, że dzieci są bardzo ciekawskie i uwielbiają poznawać swiat.

Oddając dziecko do żłobka mamy pewność, że osoby opiekujące się nimi są osobami wykształconymi. Reguluje to Ustawa z dnia 4 lutego 2011 o opiece nad dziećmi do lat 3. W ustawie sprecyzowane są wymagania co do opiekunów w żłobku.

Kolejnym argumentem jest to , że placówka aby mogła powstać i funkcjonować musi mieć pozytywne opinie Straży Pożarnej i Sanepidu. Co za tym idzie – przygotowanie lokalu do tego by był w pełni bezpieczny. Żłobek również powinien być wpisany do Rejestru żłobków i klubów dziecięcych w Urzędzie Miasta. Zatem wniosek- żłobki są kontrolowane przez urzędy, które mają na celu oczywiści dobro podopiecznych.
Wybór należy zawsze do rodzica.

Marta Oskroba
Językowy Klub Malucha - żłobek niepubliczny

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Maturzyści zakończyli rok szkolny. Czekają na nich egzaminy maturalne

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto