Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Powstaje Zespół Szkół Politechniki Wrocławskiej. Rekrutacja do gimnazjum i liceum w lutym 2014

Kinga Czernichowska
Kinga Czernichowska
Zespół Szkół Akademickich Politechniki Wrocławskiej - tak ...
Zespół Szkół Akademickich Politechniki Wrocławskiej - tak ... Materiały promocyjne
Zespół Szkół Akademickich Politechniki Wrocławskiej - to nazwa szkoły, w której będą się uczyć gimnazjaliści i licealiści. Otwarcie 1 września 2014.

Zobacz też: Absolwenci Politechniki Wrocławskiej poszukiwani

Będzie to szkoła publiczna - rekrutacja ruszy najprawdopodobniej w połowie lutego przyszłego roku. Czy uczniowie będą kształceni z myślą o studiach na Politechnice Wrocławskiej?

- Chcielibyśmy, by zarówno uczniowie gimnazjum, jak i liceum, poczuli się zafascynowani naukami ścisłymi i w przyszłości zdecydowali się na studia techniczne - mówi Alicja Benzar, dyrektor szkoły. - Najlepiej na Politechnice Wrocławskiej. Oczywiście humaniści też będą mogli rozwijać swoje zdolności - dodaje.

Zespół Szkół Akademickich Politechniki Wrocławskiej składać się będzie z trzech klas gimnazjum i trzech klas liceum. Każdy z oddziałów ma liczyć 25 uczniów.

Lekcje w "serowcu"
Zajęcia odbywać się będą w budynku C-13 Politechniki Wrocławskiej (popularny "serowiec") przy Wybrzeżu Wyspiańskiego 23-25 we Wrocławiu, lekcje WF-u mają być organizowane Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Politechniki Wrocławskiej przy ul. Chełmońskiego 16. W ramach W-F-u młodzież nauczy się łucznictwa, fani Agnieszki Radwańskiej wybiorą tenis ziemny, a w ofercie dydatycznej znajdą się również sztuki walki. W procesie kształcenia wykorzystywane będą także nowoczesne laboratoria i pracownie, którymi dysponuje Politechnika (dotyczy to przede wszystkim takich przedmiotów, jak fizyka czy chemia), a niektóre zajęcia odbywać się będą w niewielkich grupach (około 10-osobowych).

- Lekcje prowadzić będą nauczyciele z renomowanych gimnazjów i liceów. Zajęcia dodatkowe natomiast poprowadzą pracownicy naukowo-dydaktyczni Politechniki Wrocławskiej, którzy mają doświadczenie w pracy z młodzieżą szkolną - wyjaśnia Benzar.

Więcej matmy i angielskiego
Program przewiduje zwiększenie liczby godzin zajęć z: matematyki, fizyki, chemii, informatyki oraz języka angielskiego. Jako drugi język można będzie wybrać niemiecki lub hiszpański. Alicja Benzar zapewnia, że uczniom zostaną zaproponowane nowoczesne metody nauki, takie jak e-learning czy e-podręczniki, które doskonale sprawdzają się podczas studiowania na uczelni.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak przygotować się do rozmowy o pracę?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto