Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Oto, jak może zmienić się niesławny wrocławski trójkąt (ZOBACZ PRACE KONKURSOWE)

Redakcja
I nagrodę przyznano za umiejętne i eleganckie zbudowanie wielkomiejskiego charakteru ulicy środkami prostymi i skromnymi. Proponowane rozwiązania przestrzenne i materiałowe rewitalizują typową XIX ulicę Przedmieścia Oławskiego, podnosząc rangę całego kwartału.

W opinii Sądu Konkursowego uznanie znalazło odważna i potrzebna ingerencja w istniejący układ komunikacyjny poprzez połączenie przedłużonej do Puławskiego ulicy Łukasińskiego, tworząc z obecnego skweru kieszonkowy park miejski.
Praca w zdecydowany sposób ucina również spekulacje na temat zostawienia istniejących drzew w linii zabudowy proponując zdecydowane uzupełnienie pierzei. Próba budowanie tejże pierzei świadczy o wysokiej wrażliwości autora/autorów.

Sąd Konkursowy docenia pozostawienie ulicy Komuny Paryskiej jako dwukierunkowej wytyczonej tylko liniami drzew ale z likwidacją barier architektonicznych choć wątpliwości budzi odcięcie na zakończeniu od ulicy Kościuszki.

Sąd Konkursowy docenia także udany cytat z Normana Fostera z Pont Vieux w formie lustrzanego zadaszenia, budującego wielkomiejski akcent placu trójkątnego.
I nagrodę przyznano za umiejętne i eleganckie zbudowanie wielkomiejskiego charakteru ulicy środkami prostymi i skromnymi. Proponowane rozwiązania przestrzenne i materiałowe rewitalizują typową XIX ulicę Przedmieścia Oławskiego, podnosząc rangę całego kwartału. W opinii Sądu Konkursowego uznanie znalazło odważna i potrzebna ingerencja w istniejący układ komunikacyjny poprzez połączenie przedłużonej do Puławskiego ulicy Łukasińskiego, tworząc z obecnego skweru kieszonkowy park miejski. Praca w zdecydowany sposób ucina również spekulacje na temat zostawienia istniejących drzew w linii zabudowy proponując zdecydowane uzupełnienie pierzei. Próba budowanie tejże pierzei świadczy o wysokiej wrażliwości autora/autorów. Sąd Konkursowy docenia pozostawienie ulicy Komuny Paryskiej jako dwukierunkowej wytyczonej tylko liniami drzew ale z likwidacją barier architektonicznych choć wątpliwości budzi odcięcie na zakończeniu od ulicy Kościuszki. Sąd Konkursowy docenia także udany cytat z Normana Fostera z Pont Vieux w formie lustrzanego zadaszenia, budującego wielkomiejski akcent placu trójkątnego. Materiały konkursowe SARP
Rozstrzygnięto konkurs architektoniczny na zagospodarowanie dwóch terenów położonych na tzw. wrocławskim trójkącie. Przy pracach opisujemy, które miejsce zajęły w konkursie i za co zostały nagrodzone. Szczegóły w galerii zdjęć

Oto, jak mogą zmienić się publiczne tereny na skrzyżowaniu ulic: Tadeusza Kościuszki, Komuny Paryskiej i Zgodnej oraz skrzyżowaniu ul. Komuny Paryskiej i ul. gen. Kazimierza Pułaskiego. Konkurs organizował wrocławski oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich oddział we Wrocławiu.

ZOBACZ KONIECZNIE!

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto