Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nikodem z Siedlec półmilionowym turystą w podziemiach Zamku Książ!

Paweł Gołębiowski
Od blisko pięciu lat turyści odwiedzający Zamek Książ w Wałbrzychu mają okazję zwiedzić też podziemia na poziomie -50, znajdujące się pod Dziedzińcem Honorowym. Zatem z setek tysięcy osób odwiedzających co roku perłę Dolnego Śląska, poznających jej historię, czy relaksujących się na zamkowych tarasach, wiele chce też poznać II-wojenną historię wspomnianych podziemi.

Od blisko pięciu lat turyści odwiedzający Zamek Książ w Wałbrzychu mają okazję zwiedzić też podziemia na poziomie -50, znajdujące się pod Dziedzińcem Honorowym.
Zatem z setek tysięcy osób odwiedzających co roku perłą Dolnego Śląska, poznających jej historię, czy relaksujących się na zamkowych tarasach, wiele chce też poznać II-wojenną historię wspomnianych podziemi.
Takim turystą był też Nikodem z Siedlec, który zwiedzał dzisiaj podziemia z mamą. Okazało się, że jest w nich półmilionowym turystą.

Gość ze wschodu kraju był wyraźnie zaskoczony i szczęśliwy kiedy Anna Żabska, prezes Zamku Książ wręczyła mu voucher na pobyt w Hotelu Książ oraz pamiątkowe filiżanki w fasonie Daisy z wałbrzyskiej porcelany. Upominki otrzymali też wszyscy uczestnicy grupy.
Podziemia otwarte 16 października 2018 roku, zwiedza się bowiem codziennie, wchodząc tam w limitowanych grupach. Doświadczeni i wykwalifikowani przewodnicy w interesujący sposób przekazują zwiedzającym informacje o tym co działo się tam podczas II wojny światowej.

– W naszym zespole przewodnickim mamy prawdziwych pasjonatów historii Książa, którzy codziennie dzielą się swoją wiedzą z turystami – mówi prezes Żabska.
- Jak sami przyznają, pytań o podziemia jest wiele. Niemal po każdym zwiedzaniu toczą się dyskusje o tej historii. Zauważamy co raz większą liczbę turystów, którzy przyjeżdżają na zwiedzanie z wiedzą i ogromną ciekawością tego miejsca. Uzupełnieniem opowieści przewodnika są projekcie i ścieżka multimedialna – dodaje.

W Książu podkreślają, że chętnych na zwiedzanie podziemi nie brakuje, dlatego w sezonie letnim warto kupić bilet wcześniej, przez Internet, aby mieć zagwarantowane miejsce na zwiedzanie.

A półmilionowy turysta odwiedziłby książańskie podziemia zapewne znacznie wcześniej, jednak pandemia koronawirusa spowodowała czasowe zamknięte wszystkich miejsc turystycznych w kompleksie Zamku Książ.

– Rok 2020 był ogromnym wyzwaniem dla branży turystycznej. Na szczęście po pandemii turyści nadal są ciekawi wiedzy i świata. Każdego dnia staramy się przekazywać historię, a także sprawiać, że turyści chętnie nas odwiedzają i wracają. A okazji w ciągu roku jest wiele. Już w najbliższy weekend w Zamku odbędzie się największa letnia impreza, czyli III Letni Festiwal Tajemnic – dodaje Anna Żabska.

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Nikodem z Siedlec półmilionowym turystą w podziemiach Zamku Książ! - Wałbrzych Nasze Miasto

Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto