Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Najlepsi animatorzy kultury nagrodzeni!

AS
Znamy laureatów Szczytu Kultury 2011. Statuetka autorstwa Huberta Kielana oraz czek pieniężny o wartości 2500 złotych powędrowały do najaktywniejszych animatorów kultury z Wrocławia i Dolnego Śląska.

Portal G-punkt.pl już po raz trzeci docenił osoby, funkcjonujące na rynku kulturalnym od jakiegoś czasu w charakterze promotorów i animatorów, którym rzadko przypadają laury. Wybór laureatów odbył się w dwóch etapach. Na 15 nominowanych z Wrocławia i 15 z Dolnego Śląska internauci mogli oddawać swoje głosy przez cały kwiecień. Z wyłonionej w ten sposób finałowej dziesiątki kapituła zdecydowała się nagrodzić: we Wrocławiu Barbarę Chabior i Annę Stachowiak – założycielki klubu Niskie Łąki, na Dolnym Śląsku Pawła Jurczyka, związanego z Legnickim Centrum Animacji, wieloletniego organizatora imprez kulturalnych w Legnicy.

W składzie tegorocznej kapituły znaleźli się: Marcin Szewczyk, Iwona Szajner, Karolina Micuła, Paweł Kuźnik, Marcin Skarżyński, Maciej Przestalski i Kuba Żary.

Nagroda, ufundowana przez Fitness Academy, przyznawana jest przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego i Instytucji Kultury Wrocław 2016.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

WERDYKTY

Wrocław: BARBARA CHABIOR I ANNA STACHOWIAK
Barbara Chabior i Anna Stachowiak zostały nagrodzone za wytrwałą walkę z miejską szarością i bylejakością. Walkę, którą, jak się okazuje, wygrywa się nie wielkimi funduszami, ale pomysłem, zapałem i pracowitością.

Założycielki klubu Niskie Łąki, przestrzeni sprzyjającej rozkwitowi kultury niezależnej w centrum Wrocławia. Od kilku lat nie tylko dają szansę zaprezentowania się twórcom stawiającym pierwsze kroki na różnych polach działań artystycznych, ale przede wszystkim tworzą miejsce, wokół którego skupiają się niezależni artyści. Przestrzeń ta powoli staje się undergroundową wizytówką Wrocławia.

Wierzą, że oddolną inicjatywą można zmienić swoje otoczenie. Zainicjowany przez nie trzy lata temu Pink Piknik przeobraża miejską tkankę, z roku na rok przyciągają też coraz większą i bardziej różnorodną grupę odbiorców. Stanowi świetną okazję do integracji minispołeczności pasażu między ulicami Ruską i św. Mikołaja – od 2010 roku idea Pink Pikniku cementuje wszystkich tych, którzy działają w przestrzeni staromiejskiego podwórka.

Dolny Śląsk: PAWEŁ JURCZYK

Pawła Jurczyka kapituła doceniła za wieloletnie ożywianie legnickiej kultury. Od ponad dekady prowadzi Klub Miłośników Filmu, gdzie pokazuje najlepsze produkcje światowej kinematografii. Dzięki niemu upadające kino studyjne „Piast” jest zapełnione po brzegi spragnionymi filmowych wrażeń widzami. Publiczność doceniła niekomercyjne założenia cyklu i ambicję sięgania po wymagający repertuar.

Bezdyskusyjny jest jego wkład w promowanie młodych legnickich zespołów. Koncerty „Strefy de” będące początkowo wynikiem działań zapaleńca, przekształciły się w pełni profesjonalne przedsięwzięcie, nie tracąc przy tym pierwotnego, alternatywnego charakteru. Przez lata przyczyniał się do stwarzania szansy zaistnienia artystom stawiającym pierwsze kroki na muzycznej scenie. Obecnie koordynuje organizację koncertów w legnickim klubie „Spiżarnia”.

Do pracy podchodzi z pasją, która jest nieodłącznym atrybutem dobrego animatora kultury.

Źródło: materiały prasowe

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto