Legia pokonała Śląsk 2:1 [zobaczcie zdjęcia z meczu]

Paweł Wegner
28 września o godzinie 20:30 rozpoczął się w Warszawie mecz Śląska Wrocław z Legią Warszawa. Niestety, wrocławianie musieli grać bez dopingu własnych kibiców.

Zamknięcie sektora dla kibiców drużyny gości na ten mecz było konsekwencją ich niewłaściwego zachowania podczas poprzedniego spotkania obu drużyn na stadionie przy ul. Łazienkowskiej w Warszawie - na płytę stadionu poleciały wtedy z sektora Ślązaków race i petardy.

Grającym bez swojej publiczności piłkarzom Śląska udało się mimo wszystko strzelić pierwszego gola i to już w 5. minucie meczu. Drużyna gospodarzy rozpoczęła grę bez dostatecznej koncentracji i dała gościom szansę na stworzenie sytuacji bramkowej, którą bezwzględnie wykorzystał pokonując bramkarza Legii strzałem po ziemi Marco Paixao. Podobnie groźną sytuację udało się również stworzyć chwilę później, ale w 13. minucie meczu po strzale Sebino Plaku bramkarz gospodarzy miał jednak nieco więcej szczęścia.

Niestety, po tych dwóch sytuacjach bramkowych i pierwszym golu piłkarze Legii obudzili się i przejęli inicjatywę w spotkaniu. Do szatni na przerwę piłkarze zeszli już z wynikiem remisowym (1:1). Do bramki Mariana Kelemena trafił w 20. minucie Tomasz Jodłowiec, a wynik spotkania na 2:1 dla Legii ustalił w 77. minucie Jakub Rzeźniczak. Liczne kontrataki Śląska nie przyniosły upragnionej drugiej bramki.