18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Jurajska przygoda czeka w Krasiejowie

Artykuł sponsorowany
Ponad 250 dinozaurów, 3000 metrów kwadratowych placu zabaw, ogromny Park Rozrywki, Kino Emocji Cinema 5D i nie tylko. Planując majowe i czerwcowe weekendy warto odwiedzić JuraPark w Krasiejowie na Opolszczyźnie. Tam na prawie 40 hektarach działa największy park tematyczny w Europie. W JuraParku Krasiejów można nie tylko poznawać dzieje naszej planety, ale także świetnie się bawić w rodzinnym gronie.

Wciągające odkrywanie…

Żeby skorzystać w pełni z oferty JuraParku Krasiejów warto odpowiednio zaplanować zwiedzanie, aby każdy z członków rodziny poczuł się zadowolony. Wycieczkę najlepiej rozpocząć od przejazdu Tunelem Czasu. W zaledwie kilka minut można z łatwością przenieść się do początków Wszechświata, poznać etapy rozwoju życia na Ziemi i co najważniejsze - wczuć się w realia sprzed kilkuset milionów lat. A to dopiero początek... Po wyjściu z Tunelu Czasu kolejnym etapem prehistorycznej podróży jest 1,5-kilometrowa ścieżka edukacyjna. Podczas wędrówki z przewodnikiem poznajemy niezwykłe losy niemal 250 mezozoicznych gadów i płazów, których realistyczne rekonstrukcje są rozmieszczone na trasie wzdłuż czerwonych skał i zbiorników wodnych.

W Pawilonie Paleontologicznym można podziwiać przez przeszkloną podłogę największe w Europie pokłady skamieniałości triasowych kręgowców. Lekcję prehistorii najlepiej zakończyć w Kinie Emocji „Cinema 5D” i Prehistorycznym Oceanarium, gdzie poza wielowymiarowym, realistycznym obrazem, oglądający otrzymuje porcję dodatkowych wrażeń zmysłowych: dźwiękowych, ruchowych, dotykowych. Wszystko po to, aby jeszcze bardziej doświadczyć klimatu świata sprzed setek milionów lat.

Po solidnej dawce wiedzy dla zwiedzających, szczególnie tych najmłodszych, kolej na wizytę na gigantycznym placu zabaw o powierzchni ponad 3 tysięcy metrów kwadratowych. Jedną z największych atrakcji na placu zabaw 7-metrowa huśtawka stylizowana na ptasie gniazdo. Bawiąc się na niej można rozbujać się po kole o średnicy… 10 metrów. Wśród pajęczych sieci, mini ścianek wspinaczkowych, mnóstwa przeszkód i zjeżdżalni każdy znajdzie coś dla siebie. Zaraz za nim, na Parku Rozrywki, znajduje się jeden z największych w Polsce “małpich gajów” - pełen zjeżdżalni, tuneli i przeszkód, pajęczych sieci, basenem z kulkami, karuzelami oraz wieloma innymi atrakcjami.

… i angażująca zabawa

Na terenie JuraParku w Krasiejowe odbywają się też różnego rodzaju akcje specjalne. Pierwszy z pikników zaplanowano w niedzielę 25 maja. Podczas wyjątkowego Dnia Matki będzie można usłyszeć m.in. występy Andrzeja Cierniewskiego, wykonawcy takich przebojów jak „Słodka Karolino”, czy „Dwie morgi słońca” oraz odtwórczyni hitu „Przeżyłam z Tobą tyle lat” - Krystyny Giżowskiej. Od godz. 12:00 do 17:00, przed największym w Europie parkiem tematycznym, stanie także mobilny punkt poboru krwi z Opolskiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Wszyscy, którzy tego dnia oddadzą dar życia dla innych, będą mogli wejść bezpłatnie na teren kompleksu i stanąć oko w oko z niezwykłymi dinozaurami, odtworzonymi w skali 1:1.

Dzień Dziecka w Krasiejowie rozpocznie o godz. 12:00 pokazem gimnastyki artystycznej, przygotowanym przez grupę gimnastyczną pod kierunkiem sportsmenki pani Agaty Bąk. Dwie godziny później przekonamy się, czy krasiejowskie dinozaury przeszkodzą bohaterowi popularnej polskiej kreskówki – Koziołkowi Matołkowi - w dotarciu do Pacanowa. Przez cały dzień nie zabraknie także gier, konkursów i zabaw prowadzonych przez doświadczonych animatorów. Swoich sił będzie można także spróbować na ściance wspinaczkowej. Święto wszystkich najmłodszych zwieńczy smurfna dyskoteka.

Jeśli czujesz niedosyt – już teraz wejdź na www.juraparkkrasiejow.pl i zaplanuj weekendową przygodę dla całej rodziny właśnie w Krasiejowie.

Dodaj ogłoszenie