Nasza Loteria

Emerytury polskich gwiazd. Te wyliczenia zaskoczą niejednego!

OPRAC.: AB
Niektórzy artyści dostają nawet od kilkudziesięciu do kilku złotych miesięcznie!

ZOBACZ SZCZEGÓŁY - PRZEJDŹ DALEJ PRZY POMOCY STRZAŁEK >>>
Niektórzy artyści dostają nawet od kilkudziesięciu do kilku złotych miesięcznie! ZOBACZ SZCZEGÓŁY - PRZEJDŹ DALEJ PRZY POMOCY STRZAŁEK >>>Polska Press
Nasze emerytury zależą od wysokości składek ZUS, jakie opłacamy. Niektóre polskie gwiazdy nie zdążyły w porę zadbać o wysokość składek ZUS i zdołały odłożyć na emeryturę tyle, co nic. Niektórzy artyści dostają od kilku do kilkudziesięciu złotych miesięcznie!

W przypadku większości Polaków, składkę ZUS płaci pracodawca, a to co ląduje na naszym koncie jest pensją po odprowadzeniu wszystkich podatków. Nierzadko jednak wysokość składek ZUS zależy od nas samych.

Kiedy prowadzimy własną działalność, to od nas zależy ile zdecydujemy się odprowadzić do ZUS. Oczywiście obowiązuje nas pewna kwota minimalna, ale zawsze możemy na przysłowiową starość odkładać więcej. Tak jest dziś ale podobnie bywało w ubiegłych latach.

Artyści i umowy o dzieło

Artyści, których praca opiera się na umowach o dzieło, czyli tzw. cywilno-prawnych, nie odprowadzają składek ZUS.

- Osoba, która wykonuje pracę wyłącznie na podstawie umowy o dzieło nie podlega ubezpieczeniom społecznym - czytamy w poradniku dot. umów na stronie ZUS. Nie jest jednak tak, że wykonując podobne umowy, nie otrzymamy emerytury. Jej wysokość zależy jednak od nas.

Wysokość odprowadzanych przez artystów składek niejako zależy od nich samych. Dobrowolne składki nie mogą jednak być niższe niż 19,52 procent od kwoty minimalnej podstawy. W 2022 roku ta kwota to 3553,20 złotych. - Możesz zadeklarować wyższą podstawę i opłacać wyższe składki, aby w przyszłości otrzymywać wyższe świadczenia, przede wszystkim emerytalne lub rentowe - czytamy na stronie biznes.gov.pl.

Polskie gwiazdy i ich zaskakujące emerytury

Niektórzy polscy artyści nie odprowadzali jednak składek emerytalnych, choćby z racji wysokości miesięcznych tantiem czy ilości zleceń po prostu. Na scenie nie można jednak pozostać wiecznie. Emerytura niektórych polskich gwiazd jest zaskakująco niska.

Wchodząc w poniższą galerię dowiesz się ile emerytury otrzymają lub już otrzymują polskie gwiazdy.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

od 16 lat
Wideo

Nowe eksponaty w Muzeum Twierdzy Toruń

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Emerytury polskich gwiazd. Te wyliczenia zaskoczą niejednego! - Gazeta Wrocławska

Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto