Dwie osoby zatrzymane przez CBA we Wrocławiu ws. korupcji. Powoływały się na wpływy w Urzędzie Miejskim we Wrocławiu

Maciej Rajfur
Maciej Rajfur
Jakie wpływy mieli zatrzymani wrocławianie we wrocławskim ratuszu? O jakiego urzędnika, polityka czy samorządowca chodzi? Te pytania pozostają bez odpowiedzi
Jakie wpływy mieli zatrzymani wrocławianie we wrocławskim ratuszu? O jakiego urzędnika, polityka czy samorządowca chodzi? Te pytania pozostają bez odpowiedzi Paweł Relikowski
Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało o zatrzymaniu dwóch wrocławian podejrzanych o powoływanie się na wpływy w Urzędzie Miejskim Wrocławia. Chodzi o nielegalne pośrednictwo w załatwieniu spraw administracyjnych związanych z nieruchomościami należącymi do Gminy Wrocław.

Funkcjonariusze Delegatury CBA we Wrocławiu zatrzymali dwóch mieszkańców stolicy Dolnego Śląska podejrzanych o powoływanie się na wpływy w Urzędzie Miejskim Wrocławia i podejmowanie się pośrednictwa w załatwieniu spraw administracyjnych związanych z nieruchomościami należącymi do Gminy Wrocław.

Za załatwienie tych spraw domagali się udzielenia im korzyści majątkowych w postaci pieniędzy.

Jak informuje zespół prasowy CBA, w ramach wykonywanych czynności przeszukano kilka miejsc na terenie Wrocławia, w tym miejsca zamieszkania zatrzymanych. Czynności przeprowadzono także w Urzędzie Miejskim Wrocławia i Zarządzie Zasobu Komunalnego -Jednostce Budżetowej Gminy Wrocław. Tam zabezpieczono dokumentację i dane elektroniczne mogących mieć znaczenie dowodowe dla prowadzonego śledztwa.

Śledztwo w tej sprawie nadzorowane jest przez Prokuraturę Okręgową w Jeleniej Górze. Osoby zatrzymane zostały doprowadzone do prokuratury. Tam usłyszały zarzuty powoływania się na wpływy w Urzędzie Miejskim Wrocławia w zamian za obietnicę korzyści majątkowej. Podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze miejscowy sąd zastosował wobec jednego z podejrzanych areszt tymczasowy na dwa miesiące. Wobec drugiego z podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 10 tysięcy złotych, zakazu opuszczania kraju oraz zakazu kontaktowania się z określonymi osobami.

Oficjalne oświadczenie w sprawie zatrzymania dwóch mieszkańców Wrocławia, wydał urząd miejski. Oto jego treść:

Z informacji, które posiadamy zatrzymane zostały dwie osoby, które nie są pracownikami Urzędu Miejskiego Wrocławia, a które powoływały się na wpływy w ratuszu - czytamy w oświadczeniu podpisanym przez Przemysława Gałeckiego, Dyrektora Wydziału Komunikacji Społecznej Prezydenta Wrocławia. - W związku z prowadzonym śledztwem pracownicy UMW oraz Zarządu Zasobu Komunalnego przekazali funkcjonariuszom CBA wszelkie wymagane dokumenty dotyczące jednego z lokalów komunalnych we Wrocławiu. Liczymy na jak najszybsze wyjaśnienie tej sprawy i służymy dalszą pomocą zarówno prokuraturze, jak i funkcjonariuszom CBA - dodaje Gałecki.

NIE ZAPOMNIJ ZAJRZEĆ:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Stanisław Żaryn o ruchach prorosyjskich

Materiał oryginalny: Dwie osoby zatrzymane przez CBA we Wrocławiu ws. korupcji. Powoływały się na wpływy w Urzędzie Miejskim we Wrocławiu - Gazeta Wrocławska

Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie