Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wrocławski Teatr Pantomimy: premiera "Historii brzydoty" ZOBACZ

Małgorzata Matuszewska
Wrocławski Teatr Pantomimy/Janusz Wójtowicz
Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza na premierę "Historii brzydoty" w reżyserii Anny Piotrowskiej. Premiera Wrocławskiego Teatru Pantomimy na Scenie na Świebodzkim 7 lutego o godz. 19.

Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza na przedstawienie niezwykłe w swej urodzie. Anna Piotrowska, choreograf, tancerka, reżyser i nauczyciel tańca współczesnego, inspirowała się "Historią brzydoty" Umberto Eco.
Sławny włoski pisarz zajął się w nim teorią estetyki, a czytelnik śledzi często zaskakujące oblicza brzydoty. Dla Anny Piotrowskiej książka stała się impulsem do zastanowienia się nad relacją piękna i brzydoty.
– Zastanawiałam się, czym brzydota objawia się współcześnie i zaczęłam przyglądać anoreksji, która staje się brzydotą – mówi Anna Piotrowska. – Ana wchodzi w ciało kobiety, stąd wziął się pomysł powołania "kapłanek An" – opowiada.
Ana jest boginią anoreksji, symetrii, liczenia, kalorii, kości, zera, zanikania. W "Historii brzydoty" zobaczymy pięć pięknych kobiet, które są kapłankami anoreksji i stają się jej ofiarę. – Ale nie opowiemy pięciu historii chorych kobiet, tylko postaramy się ucieleśnić anoreksję i pokazać, jak zarządza człowiekiem, jak zbiera ofiary – tłumaczy Anna Piotrowska.
Przed premierą twórcy "Historii brzydoty" opowiadali o pracy nad spektaklem.
– Pojęcie anoreksji w każdy z nas rodziło różne skojarzenia, musiałyśmy szukać wspólnego języka, poznałyśmy naszą indywidualność. Temat wymagał od nas działania na impulsach, prowokacji nie do końca bezbolesnej, choć opartej na wzajemnym zaufaniu – mówi Agnieszka Kulińska, w spektaklu Anagi. – Każdy zdrowy człowiek, zaczynający analizować dynamikę tej choroby, spustoszenie, które sieje w organizmie, ucieka przed głębszą analizą. Dlatego też ta praca była trudna – dodaje.
Ważną rolę w "Historii brzydoty" ma muzyka. – Nie jest tłem, uzupełnieniem, ale równorzędnym partnerem dla wszystkich elementów przedstawienia – mówi Michał Mackiewicz, artysta multimedialny.
Wystąpią: Izabela Cześniewicz (Anaza), Agnieszka Dziewa (Anasza), Maria Grzegorowska (Anaria), Agnieszka Kulińska (Anagi), Monika Rostecka (Anakha).

ZOBACZ

Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza na premierę "Historii brzydoty" 7 lutego o godz. 19 na Scenie na Świebodzkim. Następne spektakle: 8 i 9 lutego o godz. 19 na Scenie na Świebodzkim. W przedstawieniu użyta zostanie lampa stroboskopowa.
Wrocławski Teatr Pantomimy przy powstawaniu spektaklu współpracuje z Laboratorium Ruchu działającym przy Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Partnerami są: Biuro Festiwalowe Impart 2016 oraz Instytut Muzyki i Tańca.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Wrocławski Teatr Pantomimy: premiera "Historii brzydoty" ZOBACZ - Wrocław Nasze Miasto

Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto