Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wrocław: Fasolka po bretońsku w PRL-owskiej fabryce

Piotr Telichowski
Wnętrze lokalu stylizacją nawiązuje do wyposażenia starych fabryk z czasów PRL
Wnętrze lokalu stylizacją nawiązuje do wyposażenia starych fabryk z czasów PRL Piotr Telichowski
Na ścianach wiszą otoczone drucianą siatką lampy, które dają ciepłe żółte światło, a nad głowami biegną rury - pisze Piotr Telichowski.

Jeżeli zamiast barów szybkiej obsługi lubicie lokale z charakterem i niepowtarzalną atmosferą, to Bistro Przemysłowe, które działa przy ul. Kurzy Targ 3/2 idealnie wpasuje się w wasz gust.

Po wejściu do środka bardzo szybko uwagę gości zwrócą liczne plakaty porozwieszane na ścianach. Większość z nich, w ten czy inny sposób, nawiązuje do przepisów BHP (czyli bezpieczeństwa i higieny pracy) z czasów PRL na przykład: "Nie stwarzaj zagrożeń - pracuj bez pośpiechu" i "Do pracy przychodź zawsze wypoczęty i wyspany". Obok plakatów zobaczymy skrzynki z bezpiecznikami, pokrętłami, diodami i dwie kolumny z blachy imitujące fragment wyposażenia kotłowni lub przepompowni.

Przeczytaj:**Restauracja Lobkowicz - czeskie klimaty w Rynku**

Światło dają tutaj zamontowane na ścianach lampy w drucianych ramkach - takie jak w piwnicach bloków zrobionych z tzw. starej płyty. Bezpośrednio nad barem wiszą reflektory sufitowe rodem z fabryki traktorów z początku lat siedemdziesiątych.

Inną ozdobą lokalu są portrety i obrazy malowane farbami olejnymi. Niektóre z nich wystawione są na sprzedaż, także jeżeli jakiś fragment dekoracji lokalu przypadnie nam do gustu, być może po sutym posiłku lub dobrej zabawie będzie można zabrać go ze sobą do domu.

Menu bistro również nawiązuje do "robotniczych" tradycji. By zwalczyć głód, możemy tutaj zamówić zestaw śniadaniowy, rybę po grecku, barszcz czerwony z uszkami lub fasolkę po bretońsku. Największą popularnością wśród klientów lokalu cieszą się jednak pierogi. Tutaj są one podawane w dwóch odmianach - ruskie i z mięsem.

Oczywiście w menu figurują także napoje. Poza tradycyjną kawą i herbatą można tutaj wypić coś mocniejszego. Do wyboru gości są rum, tequilla, wódka, gin, piwo i wino.

Za poszczególne pozycje w menu zapłacimy odpowiednio 4 złote - za napoje oraz 8 złotych - za któreś z dań. Ceny te obowiązują od momentu otwarcia lokalu i nie zapowiada się na to, by szybko uległy zmianie. Choć obecnie jest na to stanowczo zbyt zimno, to w sezonie letnim przy lokalu działać będzie także niewielki ogródek.

Bistro Przemysłowe bierze również udział w promowaniu różnych wydarzeń związanych z kulturą i sportem, charakterystycznym dla Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Ostatnio była to 50 edycja organizowanego co roku rajdu "Barbórka".

Wejście do lokalu znajduje się na ul. Kurzy Targ 3/2. Bistro otwarte jest przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Istnieje możliwość rezerwacji miejsc z wyprzedzeniem - należy zadzwonić pod nr tel.795-866-463.

Zobacz też:
Mozaika smaków przy ul. św. Mikołaja (ZDJĘCIA)

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto