Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

"Wojciech Jaruzelski nie żyje" - media uśmierciły generała

Redakcja
W środę (14 maja) ok. godz. 10.30. w internecie pojawiła się ...
W środę (14 maja) ok. godz. 10.30. w internecie pojawiła się ... flickr colasito77/CC-BY 2.0. https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
W środę (14 maja) internet obiegła informacja o śmierci Wojciecha Jaruzelskiego. Podały ją m.in. "Fakt", "Newsweek" czy portal wpolityce.pl. Kilkadziesiąt minut później informacja została zdementowana przez rodzinę.

Informacje o śmierci Wojciecha Jaruzelskiego pojawiły się dziś rano ok. godziny 10.30. "Fakt" napisał: "Wojciech Jaruzelski nie żyje. Czy Bóg mu wybaczy?". 91-letni generał miał umrzeć na oddziale neurologii w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie, gdzie trafił przed dwoma dniami po przejściu udaru.

Te informacje szybko zdementowała Grażyna Rogowska z biura Wojciecha Jaruzelskiego. "Jego stan jest stabilny. To czyjeś pobożne życzenia" - powiedziała w rozmowie z portalem niezalezna.pl. Jej słowa potwierdziła również w mediach Monika Jaruzelska, córka generała.

Prawdą jest, że Wojciech Jaruzelski przebywa na oddziale neurologii w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie, jego stan jest ciężki, ale stabilny.

Nieprawdziwe informacje w mediach? Internauci oburzeni

Informacje o śmierci generała wywołały burzę w internecie. "Żyje, czy nie żyje?" - dopytywali się zdezorientowani internauci.

"Żyje, bo nie wszyscy byli przygotowani. Gdzie ludzie macie fajerwerki? Gdzie macie szampany? Gdzie konfetti? Jak chcecie to uczcić? Jaruzel zachował się w porządku - poczekał, aż się przygotujecie" - napisał ostro jeden z internautów na portalu niezalezna.pl.

Przykład przyszedł z Ameryki?

Szum medialny dotyczący śmierci generała przypomina historię Gabrielle GIffords, byłej członkini Izby Reprezentantów z ramienia Partii Demokratycznej w Stanach Zjednoczonych. Giffords 8 stycznia została postrzelona w głowę na przedmieściach miasta Tucson. Chwilę później o jej śmierci poinformowało National Public Radio, które poruszyło lawinę w innych mediach takich, jak: CNN, New York Times oraz Fox News. Wiadomość o śmierci Gifford szybko zdementowano.

Piotr Bera

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto