Tak wygląda wrocławski Solpol w środku. Zobaczcie zanim go wyburzą [ZDJĘCIA]

Paweł Relikowski
Paweł Relikowski
Wrocławska perełka handlowa z lat dziewięćdziesiątych, dom handlowy Solpol przy ulicy Świdnickiej ma zostać zburzony. Taką decyzję podjął jego właściciel Zygmunt Solorz-Żak, jeden z najbogatszych Polaków, który kupił tę działkę w listopadzie 1991 roku i zdecydował o budowie wielopoziomowego domu handlowego. Budynek zaprojektowany w pracowni AR-5 był jednym z pierwszych powojennych budynków o takiej funkcji we Wrocławiu. Otwarcie domu towarowego miało miejsce 6 grudnia 1993 roku. W Solpolu zainstalowano: ruchome schody, klimatyzację i monitoring kamer przemysłowych. Na parterze działał sklep samoobsługowy, a w piwnicy sklep spożywczy, natomiast na wyższych kondygnacjach - stoiska z odzieżą i obuwiem, zabawkami, artykułami sportowymi, sprzętem RTV i komputerami. Na ostatnim piętrze mieściły się biura. W 2002 roku w piwnicach budynku, specjalnie do tego zaadaptowanych, telewizja Polsat zrealizowała dwa sezony reality-show Bar, który prowadził go Krzysztof Ibisz.

Handlowa część Solpolu jest zamknięta od kilku lat. Ale my mieliśmy okazję zajrzeć do środka. Zobaczcie, jak dziś wygląda Solpol na kolejnych slajdach. To zapewne ostatnie takie zdjęcia przed zburzeniem budynku.
Wrocławska perełka handlowa z lat dziewięćdziesiątych, dom handlowy Solpol przy ulicy Świdnickiej ma zostać zburzony. Taką decyzję podjął jego właściciel Zygmunt Solorz-Żak, jeden z najbogatszych Polaków, który kupił tę działkę w listopadzie 1991 roku i zdecydował o budowie wielopoziomowego domu handlowego. Budynek zaprojektowany w pracowni AR-5 był jednym z pierwszych powojennych budynków o takiej funkcji we Wrocławiu. Otwarcie domu towarowego miało miejsce 6 grudnia 1993 roku. W Solpolu zainstalowano: ruchome schody, klimatyzację i monitoring kamer przemysłowych. Na parterze działał sklep samoobsługowy, a w piwnicy sklep spożywczy, natomiast na wyższych kondygnacjach - stoiska z odzieżą i obuwiem, zabawkami, artykułami sportowymi, sprzętem RTV i komputerami. Na ostatnim piętrze mieściły się biura. W 2002 roku w piwnicach budynku, specjalnie do tego zaadaptowanych, telewizja Polsat zrealizowała dwa sezony reality-show Bar, który prowadził go Krzysztof Ibisz. Handlowa część Solpolu jest zamknięta od kilku lat. Ale my mieliśmy okazję zajrzeć do środka. Zobaczcie, jak dziś wygląda Solpol na kolejnych slajdach. To zapewne ostatnie takie zdjęcia przed zburzeniem budynku. Paweł Relikowski / Gazeta Wrocławska
Udostępnij:
Wrocławska perełka handlowa z lat dziewięćdziesiątych, dom handlowy Solpol przy ulicy Świdnickiej ma zostać zburzony. Taką decyzję podjął jego właściciel Zygmunt Solorz-Żak, jeden z najbogatszych Polaków, który kupił tę działkę w listopadzie 1991 roku i zdecydował o budowie wielopoziomowego domu handlowego. Budynek zaprojektowany w pracowni AR-5 był jednym z pierwszych powojennych budynków o takiej funkcji we Wrocławiu. Otwarcie domu towarowego miało miejsce 6 grudnia 1993 roku. W Solpolu zainstalowano: ruchome schody, klimatyzację i monitoring kamer przemysłowych. Na parterze działał sklep samoobsługowy, a w piwnicy sklep spożywczy, natomiast na wyższych kondygnacjach - stoiska z odzieżą i obuwiem, zabawkami, artykułami sportowymi, sprzętem RTV i komputerami. Na ostatnim piętrze mieściły się biura. W 2002 roku w piwnicach budynku, specjalnie do tego zaadaptowanych, telewizja Polsat zrealizowała dwa sezony reality-show Bar, który prowadził go Krzysztof Ibisz. Handlowa część Solpolu jest zamknięta od kilku lat. Ale my mieliśmy okazję zajrzeć do środka. Zobaczcie, jak dziś wygląda Solpol. To zapewne ostatnie takie zdjęcia przed zburzeniem budynku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Środki z KPO obniżą inflację - komentarz

Wideo

Materiał oryginalny: Tak wygląda wrocławski Solpol w środku. Zobaczcie zanim go wyburzą [ZDJĘCIA] - Gazeta Wrocławska

Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie