Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej

artykuł sponsorowany
artykuł sponsorowany
SWPS jest laureatem wielu nagród i wyróżnień. Szczególną wagę przywiązuje jednak do wyróżnień przyznawanych przez środowisko studenckie. Kilkakrotnie uhonorowana certyfikatem„Wiarygodna Szkoła".














Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej
Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu
Ul. Grunwaldzka 98
50-357 Wrocław
Tel. 071 327 08 63
e-mail: [email protected]
www.swps.p

Uczelnia oferuje studia na kierunkach:

Jednolite studia magisterskie (tryb stacjonarny i niestacjonarny)

  • Psychologia (specjalności: psychologia społeczna, psychologia kliniczna, psychologia zarządzania i marketingu, psychologia rehabilitacji)

Studia I (licencjackie) i II (magisterskie) stopnia (tryb stacjonarny i niestacjonarny)

  • Socjologia (specjalności: socjologia kultury, polityka społeczna, badanie rynku i opinii społecznej)

Studia I stopnia (licencjackie) w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym

  • Dziennikarstwo i komunikacja społeczna (specjalności: dziennikarstwo, Corporate Identity& Public Relations)

Informacje o uczelni

Wydział Zamiejscowy SWPS we Wrocławiu został utworzony 13 stycznia 2004 r. Działalność dydaktyczną rozpoczął w semestrze letnim roku akademickiego 2003/2004. Obecnie oferuje pięcioletnie studia magisterskie na kierunku psychologia oraz trzyletnie studia licencjackie na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna w trybie dziennym i zaocznym. Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej powstała w 1996 r. Obecnie kształci ponad 13,5 tys. studentów na Wydziale Psychologii, Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych, Wydziale Filologicznym oraz Wydziale Prawa (w Warszawie), 2 wydziałach zamiejscowych (we Wrocławiu, w Sopocie) oraz 2 wydziałach zamiejscowy otwartych od nowego roku akademickiego w Katowicach i Poznaniu, a także studiach podyplomowych i doktoranckich.

Studenci studiów licencjackich i magisterskich mają do wyboru 18 kierunków studiów. SWPS jako jedyna uczelnia niepubliczna posiada jednocześnie uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora habilitowanego nauk humanistycznych (w dyscyplinie psychologia oraz w dyscyplinie kulturoznawstwo) oraz uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora w trzech dyscyplinach: psychologia, socjologia i kulturoznawstwo). Jednocześnie jest pierwszym i jedynym ośrodkiem studiów psychologicznych w Polsce, który otrzymał najwyższą ocenę jakości kształcenia Państwowej Komisji Akredytacyjnej, a także pozytywne oceny dla kulturoznawstwa i socjologii.

SWPS co roku zajmuje najwyższe miejsca w rankingach szkół wyższych, m.in. jest 6-krotnym laureatem „Złotego Indeksu" Wprost dla najlepszej uczelni niepublicznej.

W 2008 roku SWPS zajęła drugie miejsce wśród niepublicznych szkół magisterskich w Rankingu dziennika Rzeczpospolita i miesięcznika Perspektywy. Jednocześnie SWPS uznana została za najbardziej prestiżową w tej grupie szkół. SWPS zajęła również drugie miejsce w kategorii uczelnia prestiżowa w Rankingu Środowiska Akademickiego 2008 opublikowanym przez Akademickie Centrum Informacyjne. W 2009 r. SWPS podtrzymała swoją pozycję najlepszej niepublicznej uczelni humanistycznej w Polsce w rankingu "Rzeczpospolitej" i "Perspektyw".

W ramach Programu Erasmus, a także innych umów międzynarodowych SWPS współpracuje z ponad 50 uczelniami z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Belgii, Holandii, Szwecji, Finlandii, Norwegii, Danii, Szwajcarii, Włoch, Hiszpanii, Portugalii, Grecji, Turcji, Słowenii.

Oferta edukacyjna

Psychologia

studia magisterskie jednolite (stacjonarne i niestacjonarne)

Podstawą kształcenia na kierunku psychologia w WZ SWPS we Wrocławiu są kursy z zakresu psychologii i przedmioty kształcenia ogólnego. Ponadto, studenci realizują zajęcia kierunkowe w ramach wybieranych po drugim roku specjalności oraz poszerzają swoją wiedzę w ramach realizowanych od trzeciego roku wykładów z zakresów przewidzianych przez bloki specjalizacyjne.

W roku akademickim 2010/2011 SWPS we Wrocławiu oferuje następujące specjalności:

  • psychologia społeczna
  • psychologia kliniczna
  • psychologia rehabilitacji
  • psychologia zarządzania i marketingu

PSYCHOLOGIA SPOŁECZNA

studia magisterskie jednolite (stacjonarne i niestacjonarne)

Psychologia społeczna jest specjalnością z pogranicza psychologii i socjologii, bada np. sytuację jednostki względem społeczeństwa, wpływ innych ludzi na emocje i postawy jednostki, wpływ procesów społecznych na jednostkę.

Studenci psychologii WZ SWPS we Wrocławiu zdobywają wiedzę z zakresu np. marketingu i zarządzania, psychologii politycznej i historycznej, psychologii eksperymentalnej, socjologii i socjologii kultury, psychologii reklamy komercyjnej, politycznej i społecznej. Uczą się przeprowadzać badania marketingowe i społeczne o charakterze ilościowym i jakościowym, oceniać skuteczność reklamy, rozwiązywania konfliktów, skutecznego projektowania systemów komunikacyjnych.

Atuty specjalności

  • wybitna kadra naukowa – prof. Jerzy Brzeziński, prof. Dariusz Doliński, prof. Grzegorz Sędek
  • praktyczne specjalizacje opracowywane w odpowiedzi na potrzeby rynku pracy
  • nowoczesne programy studiów, opracowane z dużym naciskiem na kształcenie umiejętności praktycznych i zawodowych (obowiązkowe praktyki, zajęcia kierunkowe i warsztatowe)
  • możliwość sprofilowania wykształcenia
  • poza przygotowaniem do pełnienia klasycznej roli psychologa społecznego studenci nabywają kompetencji w takich dziedzinach, jak np. marketing, rozwiązywanie konfliktów, czy negocjacje i mediacje

Perspektywy zawodowe

Absolwenci psychologii społecznej WZ SWPS we Wrocławiu są przygotowani do pełnienia klasycznej roli psychologa społecznego, a także posiada kompetencje w takich np. dziedzinach, jak marketing, rozwiązywanie konfliktów, czy negocjacje i mediacje. Wiedza i umiejętności nabyte na zajęciach specjalności przygotowują do pracy m.in.: w firmach zajmujących się badaniem opinii społecznej, instytucjach promujących zdrowie, agencjach reklamowych, działach kadr i w działach marketingu firm komercyjnych, mediach.

PSYCHOLOGIA KLINICZNA

studia magisterskie jednolite (stacjonarne i niestacjonarne)

Psychologia kliniczna zajmuje się wyjaśnianiem psychicznych przesłanek zdrowia, oddziaływaniami promującymi rozwój osobisty i optymalne funkcjonowanie ludzi oraz udzielaniem pomocy psychologicznej w rozwiązywaniu kryzysów życiowych. Nowoczesna psychologia kliniczna kładzie nacisk na społeczny charakter zdrowia oraz prorozwojowe oddziaływania prewencyjne.

W ramach tej specjalności studenci WZ SWPS we Wrocławiu zdobywają wiedzę teoretyczną i praktyczną w zakresie takich dziedzin, jak: psychologia kliniczna, psychopatologia, diagnoza kliniczna, umiejętności kliniczne, interwencja kryzysowa, psychoterapia, psychologia zdrowia, psychologia rehabilitacyjna, neuropsychologia.

Uczą się m.in.: podstaw terapii, diagnozy psychologicznej, profesjonalnej interwencji w sytuacjach kryzysowych, profilaktyki i leczenia uzależnień.

Atuty specjalności

  • wybitna kadra naukowa – prof. Aleksandra Łuszczyńska, prof. Helena Sęk, prof. Barbara Weigl
  • studenci współpracują ze znanymi w kraju i za granicą naukowcami oraz praktykami prowadzącymi warsztaty, seminaria oraz wykłady wprowadzające z zakresu psychologii klinicznej, zdrowia, psychologii rehabilitacyjnej oraz psychiatrii
  • zajęcia przygotowują do realizowania opartej o najnowocześniejszą wiedzę praktyki psychologicznej (ang. evidence based-practice)
  • nacisk na wykształcenie praktycznych umiejętności – w ramach specjalizacji studenci odbywają praktyki psychologiczne w obszarze klinicznym (psychiatrycznym i somatycznym)
  • specjalizacja nie tylko przygotowuje do pełnienia roli psychologa pracującego z osobami z zaburzeniami (i chorobami somatycznymi), ale także do praktyki psychologicznej mającej na celu rozwój osobisty, adaptację do trudnych sytuacji i pomnażanie zasobów osobistych

Perspektywy zawodowe

Absolwenci psychologii klinicznej znajdują pracę w: ośrodkach terapeutycznych udzielających pomocy psychologicznej, porad i wsparcia kryzysowego, poradniach młodzieżowych, rodzinnych i małżeńskich, firmach specjalizujących się w świadczeniu usług psychologicznych o charakterze psychoedukacyjnym i prorozwojowym (np. tzw. coaching), w szpitalach i klinikach zajmujących się diagnostyką i leczeniem zaburzeń psychicznych, w instytucjach medycznych, w których chorym udzielana jest psychologiczna opieka i rehabilitacja, mediach, ośrodkach opiekuńczych, wychowawczych i resocjalizacyjnych, instytucjach publicznych, a także w organizacjach pozarządowych i fundacjach, które tworzą i realizują specjalistyczne programy psychoedukacji, profilaktyki i wsparcia psychologicznego.

PSYCHOLOGIA ZARZĄDZANIA I MARKETINGU

studia magisterskie jednolite (stacjonarne i niestacjonarne)

Psychologia zarządzania i marketingu bada zastosowania wiedzy psychologicznej w zarządzaniu firmą (np. motywowanie pracowników, dobór kadr, kierowanie ludźmi), przeprowadzaniu badań rynkowych, opracowywaniu kampanii reklamowych, zarządzaniu finansami.

W ramach tej nowoczesnej specjalności studenci WZ SWPS we Wrocławiu otrzymują teoretyczną i praktyczną wiedzę w takich dziedzinach, jak marketing i zarządzanie w aspekcie psychologicznym, psychologiczne wskaźniki skuteczności reklam, zachowania konsumenckie, marketing polityczny, negocjacje, psychologia organizacji.

Studenci uczą się przeprowadzania badań marketingowych o charakterze ilościowym i jakościowym, oceny skuteczności reklamy, zasad selekcji pracowników, diagnozy klimatu organizacyjnego firm, wywierania skutecznego wpływu na ludzi, skutecznej autoprezentacji.

Atuty specjalności

  • wybitna kadra naukowa – prof. Wojciech Cwalina, prof. Rafał K. Ohme, prof. Tomasz Zaleśkiewicz
  • w ramach modułów studenci odbywają praktyki w działach personalnych firm oraz w działach marketingu, agencjach reklamowych, agencjach badań rynkowych
  • nowoczesna specjalność odpowiadająca na potrzeby rynku
  • możliwość zdobycia wiedzy wykraczającej poza zakres psychologii, obejmującej także tematykę zarządzania firmą i finansami, prowadzenia badań rynkowych, opracowywania kampanii reklamowych
  • wiedza uzyskana dzięki tej specjalizacji umożliwia psychologowi podjęcie pracy w branży biznesowej, do tej pory zarezerwowanej dla osób z wykształceniem ekonomicznym

Perspektywy zawodowe

Dzięki specjalności psychologia zarządzania i marketingu oferowanej przez WZ SWPS we Wrocławiu studenci otrzymują wiedzę i praktyczne umiejętności niezbędne do podjęcia pracy w firmach i instytucjach. Posiadają umiejętność analizowania procesów i relacji w nich zachodzących z perspektywy psychologii.

Wiedza uzyskana dzięki tej specjalności umożliwia podjęcie pracy w wielu obszarach biznesu: firmach zajmujących się badaniami rynku i opinii, agencjach reklamowych, agencjach i działach zajmujących się kształtowaniem wizerunku, administracji publicznej i samorządowej, funduszach powierniczych, firmach doradczych czy bankach.

Absolwenci tej specjalności są także zatrudniani na stanowiskach operacyjnych, analitycznych oraz jako menedżerowie średniego i wyższego szczebla w przedsiębiorstwach i agencjach konsultingowych. Są też doskonale przygotowani do prowadzenia własnej firmy z grupy małych lub średnich przedsiębiorstw.

Psychologia rehabilitacji

studia magisterskie jednolite (stacjonarne i niestacjonarne)

Specjalność psychologia rehabilitacji obejmuje tematykę pomocy psychologicznej osobom z trwałym uszkodzeniem organizmu, które przebywają w różnego rodzaju placówkach leczniczych lub korzystają z pomocy środowiskowej.
Zajęcia wprowadzają w problematykę psychologii rehabilitacji w zakresie rehabilitacji osób z uszkodzeniami narządów ruchu, niewidomych i niesłyszących, z zaburzeniami psychicznymi i przewlekle chorych somatycznie. Uczą, jak udzielić kompleksowej pomocy psychologicznej osobom z trwałym uszkodzeniem organizmu, które przebywają w różnego rodzaju placówkach leczniczych lub korzystają z pomocy środowiskowej.

W ramach zajęć i praktyk studenci opanowują umiejętności diagnozowania problemów życiowych osób z poszczególnymi rodzajami niepełnosprawności, opracowywania projektów interwencji rehabilitacyjnej, zasad wdrażania tych projektów oraz ewaluacji efektów postępowania rehabilitacyjnego. Studenci uczą się również języka migowego.

Atuty specjalności

  • wybitna kadra naukowa – m.in. prof. Stanisław Kowalik, prof. Helena Sęk, dr Anna Ratajska, dr Maria Rosiewicz
  • zajęcia prowadzą znani w kraju i za granicą naukowcy oraz praktycy
  • specjalność przygotowuje do pełnienia funkcji niezwykle ważnej społecznie – doradcy rehabilitacyjnego

Perspektywy zawodowe

Specjalność psychologia rehabilitacji przygotowuje do pracy w szpitalach (na oddziałach rehabilitacji), domach pomocy społecznej, sanatoriach, zakładach pracy chronionej, warsztatach terapii zajęciowej, szkołach specjalnych i integracyjnych.

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

studia licencjackie (stacjonarne i niestacjonarne)

Dziennikarstwo jest kierunkiem stwarzającym duże perspektywy rozwoju. Nie ogranicza się tylko do jednej dziedziny, ale obejmuje różne przejawy życia społecznego. Dlatego są to studia i praca dla osób, które wyróżniają się pasją poznawczą i są otwarte na wiedzę.

Zawód dziennikarza to także prestiż. Warto pamiętać o rosnącej roli dziennikarza we współczesnym społeczeństwie. Powinien on być nie tylko specjalistą od przekazywania informacji, ale także od tłumaczenia zjawisk związanych z kulturą, polityką, gospodarką.

Studenci dziennikarstwa w SWPS sami układają ścieżkę swojego kształcenia, dostosowując ją do swoich potrzeb i zainteresowań, oczywiście, w ramach programu studiów.

Absolwenci studiów licencjackich mogą kontynuować naukę na Uniwersytecie Wrocławskim.

W roku akademickim 2010/2011 SWPS we Wrocławiu oferuje następujące specjalności:

  • dziennikarstwo
  • Corporate Identity & Public Relations
  • Specjalność dziennikarska
  • studia licencjackie (stacjonarne i niestacjonarne)

Studenci zdobywają dzięki tej specjalności wiedzę teoretyczną na temat komunikacji społecznej, procesów komunikowania masowego, sposobów wpływania na odbiorcę czy specyfiki poszczególnych mediów.

Umiejętności praktycznych nabywają dzięki licznym zajęciom warsztatowym. Od I roku studiów licencjackich studenci zapoznają się z tajnikami warsztatu dziennikarza prasowego, radiowego i telewizyjnego, pozostając pod okiem najlepszych fachowców. Podstawowe umiejętności zdobyte podczas tych zajęć są następnie doskonalone podczas ćwiczeń na II i III roku. Wszystkie te warsztaty i ćwiczenia prowadzone są przez wybitnych praktyków dziennikarstwa nie tylko z Wrocławia, ale także z całej Polski i odbywają się w doskonale wyposażonych pracowniach (radiowej, telewizyjnej, internetowej).

Atuty specjalności

  • wybitna kadra naukowo-dydaktyczna – prof. Jerzy Jastrzębski, dr Karina Stasiuk-Krajewska, prof. Andrzej Zawada
  • możliwość profilowania własnej ścieżki dydaktycznej
  • ciekawy program zajęć, np. dziennikarstwo śledcze, radiowe programy muzyczne, fotografia w prasie, dziennikarstwo śledcze, warsztat reportera

Perspektywy zawodowe

Absolwenci specjalizacji dziennikarskiej mogą pełnić funkcję doradcy do spraw mediów, a także pracować w redakcjach czasopism i gazet, redakcjach radiowych i telewizyjnych, portalach internetowych, agencjach reklamowych i PR, agencjach produkcji radiowo-telewizyjnej, biurach rzeczników prasowych, sztabach wyborczych w charakterze doradców, jednostkach samorządu terytorialnego, agencjach produkcji radiowo-telewizyjnej.

Corporate identity i public relations

studia licencjackie (stacjonarne i niestacjonarne)

Specjalność jest odpowiedzią na rosnące potrzeby komunikacyjne współczesnego społeczeństwa informacyjnego. Jej celem jest przekazanie studentom teoretycznych i praktycznych umiejętności z zakresu m.in. projektowania komunikacji, redagowania tekstów PR, kryzysowego i politycznego PR, kontaktu z mediami, planowania strategicznego, metod prezentacji osobistej, diagnostyki procesów komunikacyjnych.

SWPS kładzie duży nacisk na kształcenie w ramach technik i metod komunikacji społecznej. Przedmiot ten wykładany jest w ramach zajęć teoretycznych oraz warsztatowych. Ważnym składnikiem wykształcenia jest także nauczanie technik komputerowych i wynikających z ich zastosowań nowych metod komunikacji interpersonalnej. Przeprowadzane w ramach studiów praktyki zawodowe, w firmach stosujących uzyskiwane przez studentów umiejętności, stanowią źródło dla zastosowania uzyskanej wiedzy w realnych sytuacjach komunikacyjnych.

Atuty specjalności

  • wybitna kadra naukowa – prof. Michael Fleischer, dr Dominik Lewiński, mgr Michał Grech
  • nowoczesny program zajęć
  • oprócz zajęć z zakresu dziennikarstwa i CI, PR studentom oferowane są zajęcia z socjologii, psychologii społecznej, ekonomii i prawa
  • duża liczba zajęć warsztatowych

Perspektywy zawodowe

Absolwenci corporate identity i public relations mogą pracować w przedsiębiorstwach, firmach, organizacjach, urzędach, w wyspecjalizowanych firmach doradczych, zajmujących się, na zamówienie innych firm, organizacją, optymalizacją i projektowaniem procesów komunikacyjnych oraz likwidacją konfliktów wynikłych z nieskutecznego funkcjonowania komunikacji wewnątrz przedsiębiorstwa lub między przedsiębiorstwami, w działach PR firm i urzędów, w agencjach corporate identity i agencjach reklamowych, w dziale kreacji, w doradztwie czy planowaniu strategicznym.
Absolwenci mogą także zajmować się szkoleniem kadry kierowniczej (menedżerów) i pracowników kadrowych przedsiębiorstw, firm i urzędów odpowiedzialnych za funkcjonowanie stosunków interpersonalnych.

Socjologia

Socjologia zajmuje się obserwacją i badaniem życia społecznego i publicznego, zachowań, reakcji, obyczajowości jednostki oraz jej sposobami reagowania na wyzwania, którym musi sprostać; analizuje takie kwestie, jak np. członkostwo Polski w UE, otwarcie zagranicznych rynków pracy i nauki (i związana z tym migracja), przyspieszony rozwój nowych technologii i powszechna informatyzacja.

Dla przedmiotu socjologii nie istnieją granice ani przestrzenne, ani czasowe. Dyscyplina ta jest otwarta na inspiracje, pochodzące z innych dziedzin - psychologii społecznej, ekonomii, demografii czy nauk ekonomicznych i politycznych. Dzięki temu najważniejszą cechą współczesnego socjologa jest jego intelektualna i życiowa otwartość i elastyczność, zdolność do sprostania ciągle zmieniającym się wyzwaniom globalnego świata. Socjolog posiada umiejętności analizowania rzeczywistości społecznej, kulturowej i gospodarczej w jej różnorodnych przejawach. Są one przydatne w różnych rodzajach aktywności zawodowej, umożliwiają poruszanie się w zmiennych realiach współczesnego świata.

Cechą charakterystyczną studiów socjologicznych w SWPS będzie połączenie gruntownej wiedzy socjologicznej z umiejętnościami praktycznymi. Studenci poznają współczesne koncepcje socjologiczne i ich zastosowania w analizach wybranych sfer życia społecznego - migracji, funkcjonowania społeczności lokalnych i regionalnych, procesów integracji europejskiej i globalizacji, znaczenia różnic płci, zarządzania i organizacji, funkcjonowania instytucji społecznych, mechanizmów rynkowych, konsumpcji i stylów życia, kultury i mediów.

W roku akademickim 2010/2011 SWPS we Wrocławiu oferuje następujące specjalności:

  • socjologia kultury
  • badanie rynku i opinii społecznej
  • polityka społeczna

Atuty kierunku:

  • kadra naukowa - m.in. prof. dr hab. Janusz Goćkowski, dr hab. prof. SWPS Stanisław Kłopot, dr hab. prof. SWPS Jacek Kurzępa, dr hab. prof. SWPS Wojciech Łukowski, dr Krzysztof Jaskułowski, dr Aleksandra Porada
  • praktyczne specjalizacje: socjologia kultury, polityka społeczna oraz badania rynku i opinii społecznej
  • wg dyrektorów personalnych, menedżerów, specjalistów oraz praktyków zajmujących się zarządzaniem zasobami ludzkimi absolwenci socjologii SWPS są najbardziej poszukiwani na rynku pracy (Ranking Uczelni 2008 r.)

Jeśli:

  • pasjonuje Cię obserwacja i badanie życia społecznego i publicznego, zachowań, obyczajowości jednostki oraz jej sposobów reagowania na wyzwania współczesnego świata,
  • chcesz badać, jak powstają grupy społeczne,

  • chcesz posiadać umiejętności analizowania rzeczywistości społecznej, kulturowej i gospodarczej w różnorodnych jej przejawach,

  • sprawdzać wiedzę teoretyczną w praktyce,

socjologia w WZ SWPS we Wrocławiu to kierunek właśnie dla Ciebie.

W ciągu trzech lat studiów poznasz współczesne koncepcje socjologiczne i nauczysz się stosować je do analiz wybranych sfer życia społecznego – np. migracji, funkcjonowania społeczności lokalnych i regionalnych, procesów integracji europejskiej i globalizacji, znaczenia różnic płci, zarządzania i organizacji, funkcjonowania instytucji społecznych, mechanizmów rynkowych, konsumpcji i stylów życia, patologii społecznych, kultury i mediów.

W programie studiów położono szczególny nacisk na metody i techniki badań społecznych. Nauczysz się nie tylko realizować

badania sondażowe, biograficzne, studia przypadku, wywiady indywidualne i fokusowe, ale także będziesz umiał opracowywać i interpretować ich wyniki. Będziesz przy tym korzystać z pakietów do analiz ilościowych oraz do analizy danych jakościowych, co – i warto to podkreślić – wyróżnia socjologię w SWPS na tle innych uczelni w Polsce.

A po studiach:

  • możesz pracować w agencjach badań rynku i badań społecznych, w administracji samorządowej i rządowej,

  • mediach, działach personalnych przedsiębiorstw, możesz także organizować i prowadzić szkolenia. Znajdziesz pracę

  • wszędzie tam, gdzie niezbędna jest kreatywność, elastyczność i umiejętność samodzielnego analizowania rzeczywistości społecznej w różnych jej wymiarach.

Kluczem do Twojego sukcesu będzie zdobyta w SWPS rzetelna i wszechstronna znajomość metod badawczych, niezbędna nie tylko przy prowadzeniu badań, ale również przy wszelkich pracach o charakterze analitycznym, bez których trudno wyobrazić sobie obecnie funkcjonowanie firm i organizacji.

Informacje o rekrutacji

Rekrutacja krok po kroku

Poprawne wypełnienie i zatwierdzenie formularza rekrutacyjnego SWPS, oraz dostarczenie do Biura Rekrutacji dokumentów, powoduje uruchomienie procedury rekrutacyjnej.

  • Wypełnienie, zatwierdzenie e-formularza oraz wydrukowanie ankiety osobowej oraz Umowy o warunkach odpłatności za studia.
  • Dostarczenie kompletu dokumentów do Biura Rekrutacji SWPS (osobiście, pocztą, przez osoby trzecie).
  • Po zakończeniu etapu/posiedzeniu Komisji Kwalifikacyjnej, w e-formularzu należy sprawdzić wynik kwalifikacji.
  • Po dopełnieniu wszystkich formalności kandydat otrzymuje listem poleconym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru, decyzję o przyjęciu na studia.
  • Osoba przyjęta na studia powinna zapłacić czesne - terminy płatności czesnego widoczne są po zalogowaniu się do e-formularza.
  • Wyniki kwalifikacji dostępne są po zalogowaniu w Wirtualnej Uczelni w zakładce "Wyniki kwalifikacji".

Jak się studiuje

Jestem na pierwszym roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej na specjalności corporate identity & public relations. Wybór tej uczelni i tego kierunku był strzałem w dziesiątkę! Studia są bardzo ciekawe, najważniejsa jest na nich praktyka, a nie tradycyjne :wkuwanie książek” na pamięć. Dziennikarstwo i komunikacja społeczna jest przyszłościowym kierunkiem, którego studiowanie daje wiele satysfakcji i możliwości rozwoju. Wykładowcy i prowadzone przez nich zajęcia same zachęcają do nauki. Wiem, że na tej uczelni zostanę rzetelnie przygotowana do zawodu.

Bogna Milach, studentka I roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Najatrakcyjniejsze miejsca do pracy zdaniem Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto