Śląsk Wrocław zremisował z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:1 [relacja, zdjęcia]

W niedzielę (17 marca) Śląsk Wrocław podjął u siebie ...
W niedzielę (17 marca) Śląsk Wrocław podjął u siebie ... Damian Mękal, damianmekal.pl
W niedzielę (17 marca) Śląsk Wrocław podjął u siebie Podbeskidzie Bielsko-Biała. Drużyny podzieliły się punktami.

Przed meczem na papierze większe szanse na zwycięstwo mieli obrońcy tytułu z Wrocławia. Śląsk miał na swoim koncie 31 punktów i zajmował 5. miejsce w ligowej tabeli. Chociaż do lidera z Warszawy brakuje mu aż 9 punktów, to cały czas wrocławska drużyna uznawana jest za zespół, który w starciu z większością drużyn jest faworytem.

Podbeskidzie Bielsko-Biała nie może na razie tego sezonu zaliczyć do udanych. Po 18 meczach mieli na swoim koncie zaledwie 10 punktów, tyle samo co GKS Bełchatów. Obie drużyny zamykają ligową tabelę.

Poprzednia kolejka nie była najlepsza zarówno dla "Górali" (przegrali z Legią 1:2), jak i graczy Śląska, którzy jedynie zremisowali z bardzo słabo radzącym sobie w tym sezonie Ruchem (1:1).

Drużyny wystąpiły w następujących składach:

Śląsk: Kelemen, Ostrowski, Kowalczyk, Kokoszka, Spahić, Kaźmierczak, Stevanović, Sobota, Mila, Ćwielong, Gikiewicz.

Podbeskidzie: Zajac, Sokołowski, Pietrasiak, Górkiewicz, Konieczny, Chmiel, Sloboda, Malinowski, Łatka, Pawela, Demjan.

Przez pierwszą połowę utrzymywał się bezbramkowy remis. W 69. minucie nieoczekiwanie Podbeskidzie wyszło na prowadzenie. Bramkę zdobył Fabian Pawela. W 90. minucie Gikiewicz ze Śląska wyrównał na 1:1.

Podbeskidzie i Śląsk podzieliły się we Wrocławiu punktami. Klub z Bielska-Białej nadal zajmuje 15. miejsce w tabeli, Śląsk wyprzedził Górnika Zabrze i jest w tej chwili 4.

Zobaczcie zdjęcia z meczu Śląsk Wrocław - Podbeskidzie Bielsko-Biała.