Sevilla - Śląsk 4:1. Pożegnanie z pucharami? [RELACJA, FOTO]

Jakub Guder, SZUCH
Sevilla - Śląsk 4:1. Pożegnanie z pucharami? [RELACJA, FOTO] fot. EPA/Śląsk Wrocław
Sevilla - Śląsk 4:1 w 1. meczu IV rundy el. Ligi Europejskiej. Śląsk do przerwy remisował, ale w drugiej połowie był tłem dla gospodarzy. Czy to pożegnanie z pucharami? Rewanż za tydzień we Wrocławiu.

- Zauważyłem w grze rywala coś, co chciałbym wykorzystać, ale teraz nie będę o tym mówił - stwierdził przed meczem Sevilla - Śląsk trener Stanislav Levy. W 16. min Waldemar Sobota dostał piłkę na prawym skrzydle, wyprzedził kryjącego go rywala, ładnie dośrodkował, a piłkę głową do siatki skierował Marco Paixao! To była już piąta bramka Portugalczyka w tej edycji Ligi Europejskiej. Sevilla - Śląsk 0:1.

Po kilku kolejnych minutach w meczu Sevilla - Śląsk mogło być już 2:0. Przed kapitalną szansą stanął Sebino Plaku, ale nie pokonał bramkarza.

Sevilla - Śląsk 1:1 w 36. min. Z wolnego uderzył Ivan Rakitić i pokonał Rafała Gikiewicza.

Parę minut po przerwie goście grali w meczu Sevilla - Śląsk w dziesiątkę. Kontra, z lewej strony spóźnił się Dudu, który wyciął szarżującego Samperię. Niemiecki arbiter nie zastanawiał się długo i wyrzucił Brazylijczyka z boiska.

W 67. min w meczu Sevilla Śląsk było już 2:1, a gola zdobył Marko Marin.

Końcówka starcia Sevilla - Śląsk koszmarna dla WKS-u. Najpierw gola na 3:1 zdobył Gameiro, a potem Śląsk został pognębiony przez Marina.

Sevilla - Śląsk 4:1. Pożegnanie z pucharami? Relacja i foto u nas

Śląsk - Sevilla już za tydzień we Wrocławiu. Śląskowi będzie jednak bardzo trudno odrobić straty z dzisiejszego meczu.

Sevilla - Śląsk Wrocław 4:1
Rakitić 36', Marin 67', 89', Gameiro 85' - Paixao 16'

Sevilla: Beto - Figueiras, Fazio, Navarro, Alberto - Rabello (75' Perotti), Kondogbia, Rakitić, Samperio (63' Bacca) - Marin, Gameiro

Śląsk: Gikiewicz - Ostrowski (76' Gavish), Pawelec, Kokoszka, Dudu - Stevanović (79' Hołota), Kaźmierczak - Sobota, Mila, Plaku (58' Spahić) - Paixao.

Żółte kartki: Plaku, Paixao, Stevanović, Spahić
Czerwona kartka: Dudu Paraiba

Widzów: 17 000
Sędzia: Manuel Gräfe (Niemcy)