Rekordowa zbiórka plastikowych nakrętek. Do Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci trafiła duża kwota

Monika Fajge
Monika Fajge
Uzbierało się 755 ton nakrętek, za które Fundacja dostała ponad 916 tys. złotych.
Uzbierało się 755 ton nakrętek, za które Fundacja dostała ponad 916 tys. złotych. Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci
Udostępnij:
Ponad 106 tys. złotych trafiło do Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci ze zbiórki plastikowych nakrętek. To rekordowo dużo. Pieniądze fundacja przekaże na rehabilitację swoich podopiecznych oraz zakup sprzętu medycznego.

“Każda mała i niepozorna nakrętka przekłada się na realny zysk i pomoc dla naszych pacjentów. (…) Okazuje się, że czasem nie potrzeba wiele, aby zrobić tak dużo” - czytamy na stronie internetowej Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

Hospicjum prowadzi zbiórkę nakrętek od 12 lat.

Przez ten czas uzbierało 755 ton nakrętek, za które Fundacja dostała ponad 916 tys. złotych.

- W tym roku zebraliśmy prawie 72 tony, co przełożyło się na ponad 106 tys. złotych. To ogromna kwota. Dla porównania w 2021 roku ze zbiórki nakrętek trafiło do nas 56 tys. 794 złote - mówi Balbina Bujak, koordynator ds. wolontariatu.

Tak imponujący wynik udało się uzyskać dzięki zaangażowaniu wielu osób, firm i instytucji.

- Wszystkim bardzo dziękujemy. Nakrętki zbierają dla nas osoby prywatne, placówki oświatowe oraz przedsiębiorstwa. Na Dolnym Śląsku mamy już 171 metalowych serc, do których można wrzucać nakrętki. W samym Wrocławiu jest ich ponad 100 - tłumaczy Balbina Bujak.

Każdy może postawić serduszko w swojej okolicy – na własny koszt. Fundacja ma zaprzyjaźnionego rzemieślnika, który je wykonuje. Serce dostaje tabliczkę z danymi Hospicjum. W odbiorze nakrętek pomagają wolontariusze i wojsko Duszpasterstwa Akademickiego “Nieśmiertelni” pod dowództwem ks. Maksymiliana Jezierskiego.

Nakrętki zbierane są też do tekturowych beczek, które można odebrać w siedzibie Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci przy ul. Jedności Narodowej 47/47a/49a, a także do dużych granatowych kontenerów, które znajdują się w PSZOK przy ul. Janowskiej 51.

- Dziękujemy wszystkim osobom, które wspierają naszą nakrętkową akcję. W ramach podziękowania co roku organizujemy dla nich Festyn Nakrętkowy. Kolejny odbędzie się 6 czerwca 2023 roku przy pergoli pod Halą Stulecia. Już teraz zapraszamy - mówi Balbina Bujak.

Każdy może pomóc

Żeby przyłączyć się do nakrętkowej zbiórki wystarczy nakrętki po wypitym napoju nie wyrzucać do śmieci, tylko wrzucić ją do jednego metalowych skrzynek-serduszek. Fundacja przekazuje nakrętki do recyklingu, a w zamian otrzymuje pieniądze, za które kupuje specjalistyczny sprzęt i rehabilituje swoich podopiecznych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Przez pandemię żyjemy o 2 lata krócej - video flesz

Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie