Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Politechnika Wrocławska: Aż 23 mln zł dla studentów pierwszego roku

Redakcja
Politechnika Wrocławska
Politechnika Wrocławska materiały prasowe
Jeszcze do 7 lipca trwa rekrutacja na jednej z najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Decydując się na studia na tzw. kierunku zamawianym, można uzyskać stypendium pokrywające całkowite koszty utrzymania we Wrocławiu.

Główną ideą programu firmowanego przez agendę Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego jest kształcenie w dziedzinach kluczowych dla gospodarki, zatem absolwenci kierunków zamawianych z wielką dozą prawdopodobieństwa mogą liczyć na pracę i to dobrze płatną.  Jednak wsparcie przewidziano już wcześniej – studenci kierunków zamawianych, którzy będą osiągać najlepsze rezultaty, mogą otrzymywać miesięcznie do 1000 złotych stypendium. – To kwota, która w zupełności wystarczy na normalne życie: opłacenie akademika, jedzenie, bilet miesięczny  – wylicza Jakub Romanowski, student Wydziału Mechanicznego PWr.

Politechnika Wrocławska uzyskała w tym roku najwyższą kwotę wśród wszystkich polskich uczelni wyższych, jaka zostanie w całości przeznaczona na stypendia dla studentów pierwszego roku. Łącznie 23 mln złotych trafi do osób, które zdecydują się podjąć studia na kierunkach:
- Mechanika i Budowa Maszyn  (Wydział Mechaniczny),
- Automatyka i Robotyka  (Wydział Mechaniczny),
- Mechatronika  (Wydział Mechaniczny),
- Automatyka i Robotyka (Wydział Elektroniki),
- Informatyka (Wydział Elektroniki),
- Informatyka (Wydział Informatyki i Zarządzania),
- Inżynieria Systemów(Wydział Informatyki i Zarządzania).

Aby otrzymać stypendium motywacyjne, student musi w wyznaczonym terminie złożyć wniosek (do pobrania ze strony www.rekrutacja.pwr.wroc.pl). Jest ono przyznawane zawsze na okres jednego semestru – od października do lutego i od marca do czerwca – przez 3 kolejne lata studiów.
- W pierwszym semestrze studiów stypendia przyznawane są osobom, które w procesie rekrutacji otrzymały najwyższy współczynnik rekrutacyjny, w kolejnych semestrach decyduje średnia ocen oraz uczestnictwo w zajęciach dodatkowych – wyjaśnia Anetta Stypułkowska, kierownik Działu Rekrutacji Politechniki Wrocławskiej.

Ponadto na przykład na Wydziale Mechanicznym PWr, w ramach projektu planowane są zajęcia wyrównawcze z matematyki i fizyki, a także otwarte wykłady z przedsiębiorczości prowadzone przez praktyków, staże w zagranicznych ośrodkach akademickich (Uniwersytet Columbia w Nowym Jorku, Uniwersytet Techniczny w Dreźnie, Uniwersytet w Stuttgarcie - podczas pobytu w tym mieście studenci mogą odwiedzać fabryki aut Porsche i Mercedesa) i staże w polskich przedsiębiorstwach. Podobnie sytuacja wygląda na pozostałych wydziałach, na których znajdują się tzw. kierunki zamawiane.

Szczegółowe opisy kierunków zamawianych na www.rekrutacja.pwr.edu.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak przygotować się do rozmowy o pracę?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto