Polacy ulegli Chorwatom na ME U18 [foto]

Grochowski wyróżniał się w meczu Polska Chorwacja na ME U18 we Wrocławiu
Grochowski wyróżniał się w meczu Polska Chorwacja na ME U18 we Wrocławiu Michał Potocki
W zaciętym pojedynku 23 lipca w Orbicie młodzi polscy koszykarze przegrali 78-72 z walecznymi Chorwatami i zajęli drugie miejsce w grupie A.

Na trzecim spotkaniu Polaków podczas Mistrzostw Europy koszykarzy do lat 18 w hali Orbita było prawie trzy tysiące kibiców. Z meczu na mecz doping jest coraz mocniejszy, a publiczność lepiej się bawi. Tym razem biało-czerwoni nie dali miłośnikom polskiego basketu powodu do radości, ponieważ minimalnie ulegli Chorwatom.

Zobacz: Koszykarskie Mistrzostwa Europy Mężczyzn U18 we Wrocławiu [serwis specjalny]
Podopieczni Jerzego Szambelana świetnie zaczęli sobotnie spotkanie z Chorwacją. Widowiskowe wsady Ponitki i Karnowskiego pobudziły publiczność w Orbicie. Trzy szybkie "trójki" Chorwatów pozwoliły nadrobić straty. Pierwszą kwartę gospodarze wygrali 27 - 20.

W drugiej odsłonie goście odrobili cztery oczka. Gra ciągle była szybka i miła dla oka. Do przerwy było 37-34 dla Polaków. Po zmianie połów powtórzył się scenariusz z wcześniejszego meczu Polaków z Grekami, kilka rzutów z dystansu, straty Polaków i mocna obrona rywali spowodowały, że przeciwnicy wyszli na dwupunktowe prowadzenie przed ostatnią kwarta.

Gospodarze nie potrafili jednak zagrać w końcówce jak 22 lipca. Chorwaci w ostatniej odsłonie pięć razy trafili zza linii 6,75 m. Polacy odpowiedzieli "trójkami" Grochowskiego i Michalaka oraz próbowali przerywać akcje rywali faulami. W przeciwieństwie do biało-czerwonych ci trafiali wolne i nie dali się dogonić. Gdy kibice zaśpiewali "Chłopaki jesteśmy z wami", było już wiadomo, że reprezentanci Polski nie wygrają meczu.

Poska Chorwacja me u18 wrocław zdjeciapolska chorwacja u18 we wroclawiu zdjęcia

Trener Szambelan zagrał praktycznie szóstką zawodników, ponieważ Matczak pojawił się na boisku na osiem minut, Grzeliński na cztery, a Szymkiewicz i Bonarek na kilka sekund. Rezerwy Polaków zdobyły cztery punkty, zmiennicy pierwszej piątki Chorwatów - 24.

Najlepiej wśród Polaków wypadli Grzegorz Grochowski (12 pkt. i 8 as.), Przemysław Karnowski (17 pkt. i 11 zb.) i Mateusz Ponitka (18 pkt i 7 zb.). W ekipie rywali wyróżnili się Mislav Brzoja (22 pkt. i 9 zb.) oraz Stipe Krstanovis (15 pkt i 11 zb.).