Podział punktów w Stalowej Woli!

Daniel Pecyński
Śląsk Wrocław po ciężkiej walce wywiózł ze Stalowej Woli jeden punkt po wyczerpującym pojedynku. Wrocławianie choć od początku mieli przewagę zremisowali 1:1, gdyż musieli kończyć mecz w dziewięciu.

Od pierwszego gwizdka sędziego zawodnicy trenera Tarasiewicza mieli optyczną przewagą, szczególnie dobrze po raz kolejny spisywały się skrzydłowi, którzy dobrze prowadzili grę Śląska. Szkoleniowiec na pewno zaskoczył zestawieniem ataku, w którym pojawili się Piotr Kluzek i Imeh, chociaż wszyscy spodziewali się grającego ostatnio ogony Krzysztofa Ulatowskiego.

Kiedy w 30 minucie Vladimir Cap zdobył dla Wrocławian pierwszą w historii bramkę w lidze na tym obiekcie wydawało się, że nikt Śląskowi trzech punktów nie odbierze. Niestety po przerwie wszystko diametralnie się zmieniło. W 73 minucie nieodpowiedzialnie zachował się Marek Gancarczyk i za brutalny faul otrzymał drugą już w tym meczu żółtą kartkę! Zaledwie chwilę później drugi kartonik tego samego koloru otrzymał Wojciech Górski za głupotę i również opuścił boisko, a Wrocławianie musieli grac w dziewięciu!

Niestety debiutujący na boiskach drugoligowych arbiter miał prawdziwy bojowy chrzest, a swojego działa dokończył odsyłając Ryszarda Tarasiewicza na trybuny, to ostatecznie dobiło Wrocławian, którzy broniąc się dzielnie stracili jednak bramkę na 5 minut przed końcem.

Reasumując Śląsk stracił punkty w Stalowej Woli, ale gorsze skutki mogą mięć kolejne kartki dla zawodników, którzy nie będą mogli wystąpić w spotkaniu z Arką Gdynia, które może być kluczowe dla losów ewentualnego awansu do Ekstraklasy. Warto jednak pochwalić Wrocławian, za wielką ambicję i walkę praktycznie o każdy milimetr boiska. Miejmy nadzieję, że w kolejne pojedynki Śląsk rozstrzygnie na swoją korzyść.