Piotr Małachowski zdobył złoto na Lekkoatletycznych ME w Barcelonie

Michał Potocki
Zawodnik Śląska Wrocław zdobył jeden z dwóch złotych medali polskiej reprezentacji na Lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy w Barcelonie.

Nasz dyskobol wyszedł na prowadzenie już w drugiej próbie. Żaden inny zawodnik nie potrafił w konkursie 1 sierpnia rzucić dalej niż 68,87 metrów.

- Wreszcie zdobyłem złoto na wielkiej imprezie - mówił po zakończeniu konkursu Małachowski. - Jestem bardzo zadowolony, ponieważ w zeszłym roku przegrałem z Hartingiem w Niemczech. To nie był mój najlepszy występ, ale jak widać wystarczający na dziś - dodawał.

Największy rywal Polaka, Robert Harting z Niemiec, w trzeciej próbie rzucił 40 cm bliżej i do końca zawodów nie poprawił tego wyniku. Trzecie miejsce w konkursie zajął Robert Fazekas z Węgier.

Zawodnik Śląska Wrocław zdobył swój pierwszy złoty medal. Wcześniej stawał już na drugim miejscu podium podczas igrzysk w Pekinie dwa lata temu i w 2009 na mistrzostwach świata w Berlinie.

M.in. dzięki medalowi dyskobola reprezentacja Polski uplasowała się na 8. miejscu w tabeli medalowej mistrzostw. Oprócz Małachowskiego złoty medal zdobył Marcin Lewandowski w biegu na 800 m. Srebrne krążki wywalczyli: chodziarz Grzegorz Sudoł i kulomiot Tomasz Majewski. Z brązem z Barcelony wyjechali: Joanna Wiśniewska (dysk), Anita Włodarczyk (młot), Adam Kszczot (800 m), Przemysław Czerwiński (tyczka) oraz sztafeta 4x100 m w składzie Marika Popowicz, Daria Korczyńska (zawodniczka Śląska Wrocław) Marta Jeschke, Weronika Wedler.