Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Na trzy z plusem - tak wrocławianie oceniają komunikację miejską

Redakcja
Jak wynika z ogólnopolskiego badania, wrocławianie nie są zadowoleni z funkcjonowania komunikacji miejskiej. Najgorzej oceniają punktualność autobusów.

Wrocławskie MPK ma jednak i swoje zalety. Według badań przeprowadzonych przez ARC Rynek i Opinia w pięciu miastach (poza Wrocławiem brane były pod uwagę Kraków, Poznań, Trójmiasto i Warszawa), wrocławianie najmniej zastrzeżeń mają do bezpieczeństwa środków komunikacji. W mniejszym stopniu niż mieszkańcy innych dużych miast narzekają też na ceny biletów.

Wrocławianie nieco lepiej oceniają tramwaje od autobusów, jednak uważają, że zarówno jedne, jak i drugie, wymagają poprawy. Pod względem czystości, bezpieczeństwa, częstotliwości kursowania, komfortu podróżowania oraz punktualności wypadają one gorzej niż średnia ocen z największych polskich miast.

Mieszkańcy Wrocławia, podobnie jak ankietowani z innych dużych miast w Polsce, mają zastrzeżenia do kultury osobistej kierowców i maszynistów – oceniają ją na 3+ w pięciostopniowej skali.

Średnie ocen dla poszczególnych środków komunikacji miejskiej (skala od 1 do 5, przy czym 1 – bardzo źle, 5 – bardzo dobrze)

ARC Rynek i Opinia
Ocena poszczególnych środków komunikacji miejskiej we Wrocławiu:

ARC Rynek i Opinia
**
Najlepiej w Trójmieście i stolicy?**

Jak mieszkańcy innych polskich miast oceniają komunikację miejską? Z badań ARC Rynek i Opinia wynika, że według użytkowników komunikacji miejskiej metro, trolejbusy i tramwaje to nasze ulubione środki komunikacji.

Najbardziej pozytywne opinie na temat komunikacji miejskiej w swoim mieście mają mieszkańcy Trójmiasta i Warszawy, najbardziej negatywne zaś Poznania i Wrocławia. Mieszkańcy wszystkich badanych miast zgodni są, że bilety komunikacji miejskiej są za drogie.

Zdecydowanie najwyższe oceny w rankingu środków komunikacji miejskiej zdobyło warszawskie metro, w szczególności za punktualność i częstotliwość kursowania. Na przeciwległym biegunie znalazła się Szybka Kolej Miejska (SKM), działająca w Warszawie i Trójmieście, przy czym mieszkańcy stolicy znacznie lepiej oceniają jej funkcjonowanie (ocena: 3,4) niż mieszkańcy Trójmiasta (ocena: 2,8). W każdym z badanych miast autobusy wypadły gorzej niż tramwaje, zwłaszcza z powodu braku punktualności.

Średnie ocen dla poszczególnych środków komunikacji miejskiej dla pięciu miast: Kraków, Poznań, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław (skala od 1 do 5, przy czym 1 – bardzo źle, 5 – bardzo dobrze)

ARC Rynek i Opinia

Ocena poszczególnych środków komunikacji miejskiej, średnie ocen dla pięciu miast (skala od 1 do 5, przy czym 1 oznacza – bardzo źle, zaś 5 – bardzo dobrze)

ARC Rynek i Opinia

Mieszkańcy wszystkich badanych miast uważają, że ceny biletów komunikacji miejskiej są za wysokie.

Jak ocenia Pan/Pani ceny biletów na komunikację miejską w Pana/Pani mieście? (skala od 1 do 5, przy czym 1 – są adekwatne do jakości, 5 – są zdecydowanie za wysokie)

ARC Rynek i Opinia

Badanie przeprowadzone w dniach 4-7.01.2013 metodą CAWI (on-line) na reprezentatywnej pod względem wieku i płci próbie osób korzystających z komunikacji miejskiej z pięciu miast Polski, próba internautów: Warszawa: N=579, Wrocław: N=343, Kraków: N=343, Trójmiasto: N=444, Poznań: N=349.

Zobacz inne materiały na MMWroclaw.pl





Woodstock 2013
Prawo jazdy 2013
Koncerty we Wrocławiu
Asymmetry 2013
od 16 lat
Wideo

Policyjne drony na Podkarpaciu w akcji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto