Mama na studiach. Takie rzeczy tylko na pedagogice Uniwersytetu Wrocławskiego [foto, wideo]

Kinga Czernichowska
Kinga Czernichowska
Pokój nr 1 w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego
Pokój nr 1 w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego Materiały prasowe
Mamy studiujące pedagogikę na UWr mogą spędzić czas ze swoimi pociechami w specjalnym pokoju. Od stycznia przyszłego roku dziećmi zajmą się animatorzy.

Specjalny pokój dla mam powstał w Instytucie Pedagogiki we wrześniu tego roku. Można tam przyjść z pociechą, odpocząć czy bez skrępowania odciągnąć pokarm. Ilona Dusza-Kowalska jedna z organizatorek projektu, przyznaje, że podczas studiów brakowało jej takiego miejsca.

- Niestety nie zdążyłam skorzystać z tego pokoju. Kiedy potrzebowałam zostawić córkę, pomagały mi koleżanki, a czasem nawet przyjaźnie nastawieni prowadzący - mówi Ilona Dusza-Kowalska.

Od stycznia przyszłego roku w pokoju znajdą się specjalni animatorzy, którzy zaopiekują się maluchami.

-  Będzie można np. pozostawić dziecko na dwie czy trzy godziny pod opieką studentek pedagogiki - wyjaśnia Kamila Kamińska, jedna z koordynatorek projektu. - Zapisy będą prowadzone przez utworzoną specjalnie w tym celu stronę internetową. Ma to przypominać np. system kupowania biletów lotniczych online.

Tak wygląda pokój nr 1 w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego


Jak się okazuje z pokoju korzystają nie tylko studenci, alez również pracownicy naukowi. Z badań Ilony Duszy-Kowalskiej wynika, że 30 proc. prowadzących posiada dziecko do lat trzech, a 90 proc. popiera inicjatywę. W pokoju odbywają się także różnego rodzaju spotkania. Ostatnie, 28 października, dotyczyło wegetariańskiej diety dla dzieci.

Pomysłodawcy projektu podkreślają, że nie chodzi o założenie przyzakładowego przedszkola, choć takie na uczelniach w krajach Europy Zachodniej już istnieją.

- Jeśli pozostałe instytuty będą chciały włączyć się w akcję i przygotować taki pokój u siebie, to chętnie pomożemy. Sami z siebie nie bylibyśmy w stanie zorganizować tego na innych kierunkach czy uczelniach. Wiele zależy od woli władz poszczególnych instytutów i samych studentów - tłumaczy Kamila Kamińska.

Strefa Biznesu: Wypalenie zawodowe coraz większym wyzwaniem dla firm

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie