Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Malarstwo współczesne z Chin w Muzeum Narodowym (ZOBACZ)

MIS
Malarstwo współczesne z Chin/fot. Muzeum Narodowe
Malarstwo współczesne z Chin jest równie interesujące, ja stare malarstwo chińskie. Malarstwo współczesne bardzo często kontynuuje tradycje starych mistrzów. Zobaczcie koniecznie malarstwo współczesne z Chin w Muzeum Narodowym we Wrocławiu.

Malarstwo współczesne z Chin będzie można podziwiać od wtorku, 13 sierpnia, we wrocławskim Muzeum Narodowym. Wernisaż planowany jest 13 sierpnia o godz. 13.

Malarstwo współczesne z Chin z muzyką

Malarstwo współczesne powstawać będzie przy odbiorcach sztuki. Podczas wernisażu można będzie obserwować przy pracy jednego z najwybitniejszych współczesnych artystów chińskich – Wang Xijinga.
W programie otwarcia także krótki recital pieśni chińskich. Wystąpią: śpiewaczka Olga Leroch i grająca na guzheng (cytra chińska) Duan Xiaoli.
Wystawa nosi tytuł "Duch dawnego Chang'an. Tradycyjne malarstwo chińskie współczesnych artystów
z prowincji Shaanxi". Malarstwo współczesne prezentowane na niej to prace członków Związku Artystów Prowincji Shaanxi oraz Instytutu Tradycyjnego Chińskiego Malarstwa z Xi'an. Obrazy przez nich tworzone są współczesną kontynuacją wielowiekowego, tradycyjnego malarstwa chińskiego – utrzymane w stylistyce Szkoły Malarstwa Chang'an, która powstała na początku lat pięćdziesiątych XX wieku w Stolicy Prowincji Shaanxi – Xi'an. Nazwa szkoły wywodzi się z historii miasta Xi’an, które między innym w czasach dynastii Tang (618-907) było stolicą Cesarstwa Chińskiego i nosiło miano Chang'an.

Malarstwo współczesne – delikatność obrazu

Zobaczcie na zdjęciach, jak delikatne i pełne prostoty jest malarstwo współczesne z Chin. Na zdjęciach prezentujemy: "Wiosenną melodię w Pałacu Li" i "Wiosenne przyjęcie" – autorem obu obrazów jest Wang Xijing. W Muzeum Narodowym zaprezentowane zostaną trzydzieści trzy obrazy. Ich twórcami są przedstawiciele Szkoły Malarstwa Chang’an: Wang Xijing, Wan Ding, Yang Shuanglin, Wang Jianshu, He Hulin, Xiong Wei, Li Feng, Yan Wenlong, Yue Li, Zhong Qiaolan, Li Yating. Artyści odwołują się do tradycji chińskiego malarstwa xieyi – „malarstwa idei”. Ten typ malarstwa opiera się próbie uchwycenia przez artystę „ducha” , „idei” „istoty” malowanego przedstawienia. Staje się zapisem jego osobistej interpretacji i uczuć. Malarze xieyi tworzą ekspresyjne i dynamiczne kompozycje.
Malarstwo współczesne z Chin zostanie zaprezentowane dzięki organizatorom wystawy: Muzeum Narodowemu we Wrocławiu, Związkowi Artystów Prowincji Shaanxi, Instytutowi Tradycyjnego Malarstwa z Xi’an, Stowarzyszeniu Polsko-Chińskiemu Na Rzecz Kultury i Sztuki.
Muzeum Narodowe mieści się przy pl. Powstańców Warszawy 5, ekspozycja będzie czynna do 1 września.

od 18 latnarkotyki
Wideo

Jaki alkohol wybierają Polacy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto