Łukasz Kubot wygrał Australian Open. Zaskakujący triumf tenisisty

Andrzej Szkocki / archiwum MM Szczecin
Stało się. Pochodzący z Bolesławca sportowiec, do pary ze Szwedem Robertem Lindstedtem, 25 stycznia zajął 1 miejsce w prestiżowym turnieju w Melbourne.

W finale polsko-szwedzki debel pokonał Amerykanina Erika Butoraka i Ravena Klaasena z RPA w dwóch setach. Polak i Szwed uporali się z przeciwnikami całkiem szybko. Oba sety wygrali przewagą 6:3.

Dotychczas najlepszym osiągnięciem Kubota był półfinał Australian Open w 2009 r. Grał wtedy z Austriakiem Oliverem Marachem.

To historyczny moment. Ostatni raz polski tenisista wygrał wielkoszlemowy turniej 36 lat temu - również w Melbourne, i też w deblu. Był nim Wojciech Fibak. Wtedy towarzyszył mu Australijczyk Kim Warwick.

Łukasz Kubot (ur. 16 maja 1982 w Bolesławcu) powiększył znacząco swoją listę sportowych sukcesów. Warto pamiętać, że to też zwycięzca dziewięciu turniejów deblowych ATP World Tour oraz finalista dwóch turniejów singlowych ATP World Tour i siedmiu turniejów deblowych ATP World Tour. Reprezentował Polskę w Pucharze Davisa od 2001.

Reprezentuje dwa kluby: polski Krzycki Klub Tenisowy Wrocław i czeski TK Neridé.