Liga Światowa 2010: Polska - Argentyna [relacja live]

Kinga Czernichowska
To będzie twarda rywalizacja. Polacy, żeby pojechać na finał do Cordoby, muszą zdobyć podczas dwumeczu z Argentyną komplet punktów.

W tabeli grupy D polscy siatkarze zajmują trzecią pozycję i do drugich Niemców brakuje im trzech punktów.

- Cieszę się, że po trzech tygodniach wróciliśmy do Polski Mam nadzieję, że zakwalifikujemy się do Final Six. W drużynie jest kilka zmian. Wrócili Pliński, Zagumny i Bąkiewicz. Wierzę, że będą mogli zostać cały czas na parkiecie - mówił dzień przed meczem trener naszej reprezentacji, Daniel Castellani.

Flaga Argentyny

POLSKA - ARGENTYNA
3:1

Składy

Polska
:
Daniel Pliński, Paweł Zagumny, Bartosz Kurek, Jakub Jarosz, Karol Klos, Zbigniew Bartman, Mariusz Wlazły, Michał Ruciak, Piotr Gacek, Patryk Czarnowski, Michał Bąkiewicz, Grzegorz Łomacz

Trener: Daniel Castellani

Argentyna
Gabriel Arroyo, Javier Filardi, Martin Costa Blanco, Nicolas Uriarte, Demian Gonzalez, Rodrigo Quiroga, Sebastian Sole, Federico Pereyra, Cristian Poglajen, Alexis Gonzalez, Lucas Chavez, Giani Gaston

Trener: Javier Weber

Przed meczem

Kibice są dobrej myśli. - Przyjechałyśmy ze Złocińca. Wierzymy, że Polacy wygrają. Nie ma innej możliwości - mówią Teresa Buszta i Karolina Wrzos.

15:05 Obie drużyny są już na boisku i przygotowują się do gry. Trybuną mienią się w biało-czerwonych barwach. Do rozpoczęcia gry zostało już tylko dziesięć minut.

Przygotowania do meczu

15.26 Obie drużyny wychodzą na środek boiska. Odśpiewanie obu hymnów.

Pierwszy set

0:1 Jako pierwszy zagrywa Ruciak.

2:2 Serwuje Quiroga, kapitan Argentyńczyków. Dobrze blokuje Jarosz. Punkt dla Polski.

4:3
Nieudany serw Arroyo.

6:5 Kolejna dobra akcja ze strony Jarosza. Piłki nie odbierają Argentyńczycy.

8:7 Dobra akcja Polaków. Piłki ponownie nie przyjmują przeciwnicy.

9:7 Kurek, Czarnowski i Jarosz blokują Argentyńczyków. Piłka nie przechodzi przez siatkę na stronę polskiej drużyny. Punkt dla nas.

12:10 Serwuje Kurek, Argentyńczycy odbierają, ale piłki nie przyjmuje Jarosz.

13:11 Nieudany serw Czarnowskiego. Maleje przewaga między obiema drużynami.

15:11 Zagrywa łomacz. Tym razem udana akcja Polaków.

16:12 Zagrywają Argentyńczycy. Polacy przyjmują, piłka wpada w pole przeciwników, ale żaden z niebieskich nie odbiera.

18:13 Gacek odbija poza linię boiska, w porę podbiega jednak Kurek. Sędzia jednak nie uznaje. Punkt dla przeciwników.

21:18 Nieudany serw Kurka

23:18 Zagrywa Czarnowski. Net, ale piłka wpada w pole przeciwnika. Punkt dla nas.

Set kończy się wynikiem 25:19.

Set kończy się pięciopunktową przewagą Polaków. To dobrze wróży na dalszą część spotkania. Polska drużyna ma ogromny doping ze strony kibiców. Trybuny Hali Stulecia zapełnione są do ostatniego miejsca, a wszędzie widać biało-czerwone flagi.

Drugi set

1:0 Zagrywa Uriarte. Polacy z łatwością przyjmują. Pierwszy punkt dla naszej drużyny.

5:4
Serwuje  Pereyra. Polacy przyjmują piłkę Czarnowski wbija ją w pole przeciwnika. Punkt dla nas.

6:7 Zagrywa Blanco. Nieudana akcja Polaków . Punkt dla argentyńskiej drużyny.

8:9 Serwuje Uriarte. Świetna akcja Kłosa.

9:12 Zagrywa Quiroga, dobra akcja Polaków, piłki nie przyjmują zawodnicy Argentyny

11:15 Zagrywa Czarnowski, piłkę przyjmuje Pereyra. Polacy dwukrotnie odbierają, ale za trzecim razem piłka wpada w pole. Piłka wpada w pole polskiej drużyny. Zwiększa się przewaga Argentyny.

15:15
Polacy wyczuli zagrożenie. Kilka dobrych akcji i wyrównują.

17:17 Zagrywa Chavez, piłkę przyjmuje Jarosz. Argentyńczycy odbierają. Polska drużyna nie daje za wygraną, ale niestety piłka nie weszła w pole przeciwników. Punkt dla niebieskich.

22:24
Seria nieudanych zagrywek. Najpierw Czarnowski, potem Filardi.

24:24 Polacy czują oddech Argentyńczyków, którzy - podobnie jak i nasi - są już blisko zwycięstwa.

25:25 Dobra akcja Polaków. Kolejny punkt dla nas.

26:25 Nieudany serw Polaków.

26:26 Nasi nie dają za wygraną.

26:28 Zagrywa Arroyo, piłkę przyjmuje Kurek. Niestety Polakom nie udaje się zakończyć tej akcji zwycięsko.

Drugi set kończy się wynikiem 26:28. Zwyciężają Argentyńczycy, których porażka w pierwszym secie wyraźnie zmotywowała do zaciętej walki.

Trzeci set

2:1 Zagrywa Ruciak, udana akcja Polaków, punkt dla nas.

2:2 Wyrównują Argentyńczycy

4:2 Na zagrywce Kłos, piłkę przyjmuje Filardi, na stronę Argentyńczyków przebija Kuba Jarosz.

4:3 W polskiej drużynie nieporozumienie między zawdonikami, punkt dla niebieskich.

7:4 Zagrywa Jarosz. Nie przyjmują Argentyńczycy. Punkt dla Polaków.

9:7 Dobra akcja Quiroga. Polacy nie przyjmują, punkt dla Argentyńczyków.

12:8 Zagrywa Michał Ruciak, przyjmuje argentyński kapitan, spod siatki odbija Gacek.

14:13 Zagrywkę psuje Jarosz.

17:15 Jarosz przebija piłkę z prawego skrzydła, nie odbierają Argentyńczycy. Tym samym Polacy zwiększają swoją przewagę.

17:16 Nieudany serw Czarnowskiego

18:18 Zagrywa Łomacz, ale dobrą akcję przeprowadzają Argentyńczycy. Strata Polaków.

18:19 Przez polski blok przedziera się Quiroga. Dobre rozegranie Argentyńczyków.

22:21 Z prawego skrzydła piłkę na stronę Argentyńczyków przebija Bartosz Kurek. Punkt dla Polaków.

23:21 Dobra zagrywka Jarosza, Argentyńczycy wybijają piłkę na aut.

23:23 Czas dla Castellaniego

24:24 Zagrywkę psuje Kurek.

27:25 Argentyńczycy nie przyjmują zagrywki Wlazłego. Polacy kończą set zwycięstwem.

Trzeci set kończy się wynikiem 27:25. Argentyńczycy znowu deptali nam po piętach. Nie powinniśmy pozwalać sobie  na nieudane zagrywki w końcu seta, a takie niestety nam się zdarzają. Doskonałe akcje przeprowadza natomiast Kuba Jarosz i widać to było jak na razie we wszystkich trzech rozegranych setach.

Czwarty set

1:0 Set rozpoczyna zagrywka Uriartego.

2:2 Biało-czerwoni przedzierają się przez blok Argentyńczyków.

4:4 Zagrywa Chavez, piłkę przyjmuje Gacek, polski libero. Punkt dla Polaków.

7:7 Serw psuje Uriarte

9:9 Nieudany serw Arroyo

10:10 Blanco przedziera się przez blok Polaków, ale nasi dobrze rozgrywają i piłka wpada w pole przeciwnika. Punkt dla nas.

11:10 Dobry blok Czarnowskiego i Łomacza

13:11 Chavez przebija piłkę w pole polskiej drużyny. Przez blok Argentyńczyków przedziera się Jarosz, ale Argentyńczycy przeprowadzają dobrą akcję. Tracimy punkt.

15:12 Zagrywkę psuje Blanco. Przewaga Polaków.

16:12 Przyjmuje Ruciak, dobra akcja Polaków, kolejny punkt dla nas.

17:14 Zagrywa argentyński kapitan, Quiroga, ale psuje serw.

17:16 Dobra akcja Chaveza.

18:16 Piłkę na stronę argentyńśkiej drużyny przebija Jarosz. Punkt dla nas.

20:16 Udana akcja Argentyny

20:17
Chavez przedziera się przez blok Polaków. Zmniejsza się przewaga pomiędzy obiema drużynami

20:18 Kurek wybija na aut.

23:20 Poglajen psuje serw

25:22 Udana akcja Polaków. To już koniec meczu.

Wygrywamy mecz wynikiem 3:1. Tym samym nasi zainkasowali trzy punkty. To spotkanie to przede wszystkim osobisty sukces Jarosza, który z każdym setem coraz lepiej prezentował się w ataku. Na koniec precyzyjną akcją zabłysnął Mariusz Wlazły. Walka była zacięta i poza pierwszym setem bardzo wyrównana. Na szczęście, nasi po przegranym drugim secie nie ulegli. Porażka tylko zmobilizowała do działania.

Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na relację z jutrzejszego (27 czerwca, godz. 17.15) spotkania.

Relacja live: Kinga Czernichowska
DTP: Kinga Czernichowska
Zdjęcia: Robert Przybył