Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kąpielisko w Jaworze zostanie zrewitalizowane. Czy Jawornik stanie się hitem turystycznym? Zobaczcie wizualizacje!

Klaudia Korfanty
Klaudia Korfanty
Zbiornik Jawornik zostanie zmodernizowany
Zbiornik Jawornik zostanie zmodernizowany Burmistrz Miasta Jawora/Facebook
Niebawem ruszy modernizacja kąpieliska Jawornik w Jaworze. Projekt unijny zakłada rewitalizację zbiornika, zieleni oraz alejek. To miejsce ma szanse stać się hitem wakacji. Zobaczcie wizualizacje.

Po sukcesie Basenu Letniego w Jaworze, przyszedł czas na modernizację drugiego kąpieliska w mieście - zbiornika Jawornik. Teren ma szansę stać się popularnym miejscem wypoczynku mieszkańców całego regionu!

Jesteśmy gotowi do podjęcia pierwszych działań w kierunku modernizacji Jawornika - jednego z kluczowych punktów naszego miasta. Posiadamy już przygotowany program funkcjonalno-użytkowy, który stanowi bazę dla planowanych zmian - poinformował na Facebooku burmistrz Jawora Emilian Bera.

Kąpieliskiem Jawornik zarządza Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jaworze. Teren zajmuje 11 ha, z czego 4,6 ha tworzy zbiornik wody. 15 lat temu przeszedł gruntowną modernizację, wówczas korzystającym oddano do użytku m.in. pływające molo sportowe, sprzęt pływający (łódki, kajaki i rowery wodne), kort tenisowy i boiska sportowe.

Kąpielisko Jawornik na mapie:

Projekt modernizacji będzie realizowany w ramach procedury „Zaprojektuj i Wybuduj”. Miasto jest na etapie składania wniosku o dofinansowanie projektu.

Dzięki wsparciu finansowemu zrealizujemy plan modernizacji Jawornika, nie tylko odświeżając jego wygląd, ale przede wszystkim podnosząc standardy użytkowe i dostępność dla wszystkich mieszkańców - podkreśla burmistrz miasta.

Jak zmieni się kąpielisko Jawornik?

Pierwszy etap projektu to odnowienie alejek, terenów zielonych oraz dróg dojazdowych. Planowane jest uporządkowanie i modernizacja ścieżek pieszych, alejek oraz dróg dojazdowych, aby ułatwić dostęp do kluczowych części Jawornika, a także zwiększyć bezpieczeństwo i komfort poruszania się po terenie. W następnym kroku rozbudowana zostanie baza i infrastruktura rekreacyjno-sportowa.

Termin realizacji zadania i ostateczne koszty nie są jeszcze znane.

Zobaczcie wizualizacje kąpieliska Jawornik po modernizacji:

Zbiornik Jawornik zostanie zmodernizowany

Kąpielisko w Jaworze zostanie zrewitalizowane. Czy Jawornik ...

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Kąpielisko w Jaworze zostanie zrewitalizowane. Czy Jawornik stanie się hitem turystycznym? Zobaczcie wizualizacje! - Legnica Nasze Miasto

Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto