pb
Impel Wrocław pokonał 3:1 Muszyniankę Muszynę w niedzielę, 1 lutego, podczas rywalizacji w Hali Orbita.

Impel Wrocław pokonał Polski Cukier Muszyniankę Muszyna 3:1 (11:25, 26:24, 25:18, 26:24) i umocnił się na czwartej pozycji w tabeli Orlen Ligi. Dzięki wygranej wrocławianki zbliżyły się również do trzeciej Muszyny, która wyprzedza Impelówki o trzy punkty.

Wygrana smakuje jeszcze lepiej biorąc pod uwagę fatalny początek meczu. W pierwszym secie wrocławianki grały katastrofalnie i uległy do 11. Na szczęście w kolejnych setach wicemistrzynie Polski powróciły na dobre tory. Jedną z największych atrakcji niedzielnego pojedynku był puchar za mistrzostwo świata, które biało-czerwoni zdobyli we wrześniu w katowicki Spodku.

Impel Wrocław: Cutura (18), Hagglund (1), Kaczor (12), Ptak (5), Mroczkowska (17), Kąkolewska (9), Sawicka (libero) oraz Grejman, Topić (1), Gryka (5)

Muszynianka Muszyna: Carter (16), Różycka (15), Radenković (3), Wojcieska (7), Plchotova (11), Kurnikowska (10), Maj - Erwardt (libero) oraz Gierak, Jasińska, Ciaszkiwicz-Lach, Sosnowska i Hatala (1)