Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dobre Strony: Konkurs na najlepszą książkę

Marta Bigda
materiały promocyjne
Najlepsze książki dla dzieci? W konkursie Dobre Strony, który ma odpowiedzieć na to pytanie, triumfy święcą niesztampowe bajania, a interaktywne i pełne zwrotów akcji opowieści. Poznajmy nominowane książki.

Zwycięzców konkursu poznamy już niedługo, podczas inauguracji 4. Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży Dbre Strony, w czwartek, o godz. 11.30 w budynku Starej Giełdy. Zanim jednak to nastąpi, warto samemu przyjrzeć się okładkom i treści książek, które zostały nominowane do tytułu tej najlepszej.
Wydawnictwa zgłosiłu w sumie ponad 50 pozycji, z których wybrano pięć. – Zwycięzca konkursu otrzyma 30 tys. złotych nagrody z przeznaczeniem na wydanie kolejnych dobrych stron – mówił na konferencji prasowej dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu, Andrzej Ociepa.

W zeszłym roku zwyciężyło wydawnictwo Media Rodzina książką Iwony Chmielewskiej „Pamiętnik Blumki” z ilustracjami autorki. Wydawca przeznaczył nagrodę na wydanie książki tej samej autorki „O tych, którzy się rozwijali”. Konkurs ma na celu nagrodzenie książki „doskonałej pod względem literackim, plastycznym, merytorycznym oraz edytorskim”.


Zobacz Targi Książek Dobre Strony 2013 (PROGRAM)

„Bezpowrotna góra. Baśnie japońskie” to subtelne ilustracje, swobodna interpretacja japońskich baśni i powrót do tradycyjnego modelu narracji. Baśnie urzekają dynamiką fabuły, sugestywnością i wyrazistością postaci, delikatnym humorem. Znakomite do głośnego czytania dzięki melodyjności frazy. Pięknie wydane, z poszanowaniem potrzeb czytającego (druk, układ graficzny), doskonałe ilustracje Piotra Fąfrowicza.
„Książka wszystkich rzeczy” opowiada historię dziesięciolatka, którego rodzina paradoksalnie pełna jest i miłości, i przemocy. Wrażliwe podejście autora do tych delikatnych spraw pomoże ukoić dziecięce serce. Wzruszająca, mądra książka dla dzieci i dorosłych. Książka nie przeraża, daje nadzieję. Trudne tematy ukazane w prosty, niepretensjonalny sposób. Ponadto uwagę zwraca nietypowy anioł na okładce.

„Niedoparki” jest opowieścią o stworzeniach, które zapewne każdy z Czytelników ma w swoim domu. Niedoparki żywią się skarpetkami i podkradają je ludziom – ale tylko po jednej z pary. Jeżeli komuś w tajemniczy sposób giną pojedyncze skarpety, jest to zapewne robota tych właśnie stworzonek. Rozmach, fantazja, łobuzerskość – pełne humoru przygody. Książka napisana ze swadą, dobra do rodzinnej lektury.
„Pejzaż z gżegżółką” jest szacunkiem do języka w formie zabawy. Mówiąc jaśniej, w przystępny sposób prezentuje logopedyczne łamigłówki i pozwala dzieciom stać się mistrzami w swoim ojczystym jęzku. Tom spisany przez znakomitą poetkę, z fenomenalnym wyczuciem językowym, muzykalnością, dowcipem.

Wiele ludycznych nawiązań do polskiej kultury, historii. Świetna wycieczka po zakamarkach języka i wymowy. „Gdzie jest wydra? Czyli śledźtwo w Wilanowie” to pozycja... interaktywna. „Kryminał” na tle obyczajowo–historycznym. Historia króla, który zgubił wydrą i na poszukiwania jej wysyła trójkę dzieci. Każde z nich posługuje się innym tokiem myślenia i idzie inną drogą – którą wybierze Czytelnik, zależy tylko od niego. Słowem, książka do wielokrotnego czytania.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto