18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Do Opery Wrocławskiej trafił defibrylator

AS
Opera Wrocławska - to kolejna instytucja w naszym mieście, w której umieszczony został defibrylator typu AED. Urządzenie ratujące życie posłuży każdemu, kto będzie potrzebował pomocy.

Defibrylator typu AED trafił do Opery Wrocławskiej w ramach „Impuls życia. Wejdź do akcji z sercem!”, inicjatywy organizowanej przez miejski program prozdrowotny „Miasto w Formie” i US Pharmacia. W akcji wzięło udział ok. 3 tysięcy wrocławian, którzy za pomocą sondy internetowej na www.miastowformie.pl oraz kuponów w wybranych placówka medycznych głosowali, gdzie to medyczne urządzenie powinno trafić.

Pierwsze miejsce zajął Urząd Miejski przy ul. Nowy Targ 1/8, kolejne Opera Wrocławska. Jednak wcześniej Urząd Miejski sam przekazał zakupiony przez siebie defibrylator swojej jednostce, dlatego postanowiono, że „Miasto w Formie” odda swój instytucji, która zajęła drugie miejsce. – Cieszymy się, że we Wrocławiu powstaje kolejne bezpieczne miejsce. Tym bardziej, że jest ono usytuowane w centrum miasta, przez które przechodzi najwięcej wrocławian, jak i turystów – mówi dr Wojciech Homola z Forum Medicum, koordynatora programu „Miasto w Formie”.

Dużym walorem urządzenia jest to, że jest ono bardzo proste w obsłudze. Za pomocą jasno sprecyzowanych komunikatów głosowych prowadzi osobę, która go używa, przez całą reanimację, aż do czasu przybycia pogotowia ratunkowego. – Otrzymując to urządzenie czujemy się z jednej strony wyróżnieni, z drugiej odczuwamy dużą odpowiedzialność, gdyż nigdy nie wiadomo kiedy i w jakich okolicznościach będzie trzeba go użyć - mówi Ewa Michnik, dyrektor Opery Wrocławskiej. – Defibrylator umieściliśmy na parterze, w miejscu łatwo dostępnym, aby w razie potrzeby szybko można było z niego skorzystać - dodaje.

Zanim defibrylator został przekazany Operze Wrocławskiej, pracownicy tej instytucji przeszli krótki kurs. – Z obsługi defibrylatora AED przeszło szkolenie kilkunastu pracowników opiekujących się widownią – mówi Jowita Czapska z US Pharmacia.

Statystyki wskazują, że jeżeli w miejscu wypadku znajduje się defibrylator i osoba, która potrafi z niego skorzystać, to szanse na uratowanie życia poszkodowanego wzrastają nawet do 70%.

od 7 lat
Wideo

Krzysztof Bosak i Anna Bryłka przyjechali do Leszna

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto