Brugge - Śląsk 3:3 (ZDJĘCIA, RELACJA)

Jakub Guder
Brugge - Śląsk 3:3. Dla takich właśnie chwil warto być piłkarskim kibicem. Po świetnym meczu Śląsk zremisował z Brugią na wyjeździe i awansował do fazy play-off eliminacji Ligi Europy. Zobaczcie zdjęcia i przeczytajcie naszą relację.

Brugge - Śląsk. Sobota daje prowadzenie

Pierwsze sekundy w wykonaniu wrocławian wyglądały całkiem obiecująco. Wbrew obawom, gospodarze nie zepchnęli ich do defensywy. WKS znów wyszedł wysoko, co sprawiało Belgom problemy. To jednak oni dali pierwszy sygnał ostrzegawczy. Już w 3 min Vázquez - wychowanek Barcelony - uderzył sprzed pola karnego, piłka przeleciała nad Rafałem Gikiewiczem i uderzając w poprzeczkę, wyszła poza boisko.

Pięć minut później było 1:0 dla Śląska! W środku pola stratę zanotował młody Chińczyk Wang, piłkę przejął Przemysław Kaźmierczak i posłał właściwie identyczne podanie do wychodzącego na czystą pozycję Waldemara Soboty, jak tydzień wcześniej do Sebino Plaku. Skrzydłowy Śląska popatrzył i uderzeniem po ziemi w długi słupek pokonał australijskiego bramkarza Matthew Ryana.

Brugge - Śląsk. Ratuje nas poprzeczka

Chwilę później zaczęło się gotować pod bramką Gikiewicza. Dobrze grali jednak obrońcy Śląska - szczególnie stoperzy Mariusz Pawelec i Adam Kokoszka - którzy wybijali sporo piłek. Club Brugge miał bowiem z grubsza jedną taktykę - wrzucanie piłek na wysokiego (192 cm) Toma De Suttera. WKS-owi sprzyjało też jednak szczęście, bo geniusz Lestienne'a pozwolił mu ograć Dudu i trafić w spojenie słupka z poprzeczką.

Po kilku minutach piłkarzom Stanislava Levego udało się opanować nerwy. W końcowych sekundach pierwszej części powinno być właściwie po meczu, ale nabiegający w polu karnym na piłkę od Dudu Stevanović posłał ją nad poprzeczką.

Brugge - Śląsk. Wrocławianie grali jak z nut!

Grę Belgów po przerwie ożywił wprowadzony Refaelov, który wyrównał w 57 min. Na szczęście Śląsk odpowiedział błyskawicznie. Stevanović kapitalnie podał do Mili, ten do Paixao, a Portugalczyk tylko dostawił nogę. Było 2:1! Wrocławianie grali jak z nut! Po meczu było w 76 min, kiedy to kapitan WKS-u podał do Soboty, ten minął bramkarza, który wyszedł przed pole karne i z dość ostrego kąta trafił do siatki. Niczego nie mogły zmienić już trafienia Duarte i De Suttera.

Losowanie rundy play-off Ligi Europy w piątek o godz. 13 w szwajcarskim Nyonie (transmisja w Eurosporcie). Zwycięzca rywalizacji na tym szczeblu zagra w fazie grupowej. Przeszkoda może być jednak olbrzymia: Fiorentina, Tottenham, Feyenoord...