MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Bieg Firmowy we Wrocławiu

red
Wielkimi krokami zbliża się 5. jubileuszowa edycja Biegu Firmowego organizowana przez Fundację Everest. Jest to charytatywna sztafeta dla firm, która na stałe wpisała się w kalendarz wrocławskich imprez sportowych i z roku na rok budzi coraz większe zainteresowanie.

W Biegu biorą udział 5-osobowe drużyny złożone z pracowników firm z całego Dolnego Śląska. Dystans do pokonania dla każdego zawodnika wynosi 5 km. Tegoroczny Bieg Firmowy odbędzie się 20 maja na Stadionie Olimpijskim. Cel jak co roku jest szczytny - biegacze swoim udziałem w imprezie wspierają niepełnosprawne dzieci. Tak jak w poprzednim roku uda się pomóc finansowo dwójce małych podopiecznych.

Fundacja, która jest organizatorem wydarzenia, każdego roku zwiększa limit zawodników. Tak będzie i tym razem – W tym roku obchodzimy jubileuszową 5. Edycję Biegu Firmowego. W związku z tym przygotowaliśmy 5 555 miejsc startowych i prognozujemy, że pobijemy kolejny rekord frekwencji. – mówi Ewa Mróz, prezes Fundacji Everest.

W tym roku dochód z biegu przeznaczony będzie na leczenie i rehabilitację dwójki nowych podopiecznych Fundacji. Jednym z nich jest Dorian Harmazy z Legnicy, który choruje na bardzo rzadką chorobę genetyczną. Dorian ma 3 latka, a prawie połowę swojego życia spędził w szpitalach walcząc o życie. Chłopczyk obecnie samodzielnie nie siedzi, nie chodzi, nie mówi, ma niedosłuch oraz problemy ze wzrokiem, a także wrodzoną obniżoną odporność. Drugim podopiecznym tegorocznej edycji jest Krzysiu Jendrusiak z Wrocławia, który choruje na dziecięce porażenie mózgowe z atetozą oraz padaczkę. Krzysiu również ma 3 latka, w wyniku choroby nie chodzi, nie mówi i ma problemy z przełykaniem pokarmów. Fundacja Everest pomoże pokryć koszty związane z leczeniem i rehabilitacją obu chłopców, które znacznie przewyższają możliwości finansowe rodziny.

Ideą biegu, poza wsparciem finansowym niepełnosprawnych dzieci, jest także integracja pracowników firm z Dolnego Śląska oraz promowanie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej. Dystans - jak przekonują organizatorzy - jest osiągalny dla każdego, a dla osób chcących się przygotować z początkiem kwietnia ruszają darmowe treningi, które z pewnością pomogą uzyskać właściwą formę.

Nieprzerwanie od I edycji Złotym Sponsorem Biegu Firmowego jest firma KRUK S.A. - Cieszymy się, że możemy wspierać i uczestniczyć w tak wspaniałym charytatywnym wydarzeniu jak Bieg Firmowy. Pomagamy w tym szczytnym celu od samego początku. Co roku w tym niezwykłym przedsięwzięciu licznie biorą udział pracownicy naszej firmy, dzięki czemu możemy ich nie tylko zintegrować, ale również zachęcić do prowadzenia zdrowego trybu życia. – mówi Iwona Słomska, członek Zarządu KRUK S.A.

Rejestracji na bieg można dokonać poprzez formularz na stronie www.biegfirmowy.pl. Koszt rejestracji całej drużyny do 10 marca 325 zł netto, później cena wzrasta do 350 zł netto.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szymon Grabowski: Miejsce Lechii jest w ekstraklasie, Arki również

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Bieg Firmowy we Wrocławiu - Wrocław Nasze Miasto

Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto