Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

12. Bieg w poszukiwaniu św. Mikołaja w Prusicach. I dużo zawodników z Wrocławia. Zobacz wideo i zdjęcia

Tomasz Pawlak
Wideo
od 7 lat
W Prusicach podczas weekendu działo się wiele. Na rynku odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy, który został połączony z 12. Biegiem w Poszukiwaniu Świętego Mikołaja. Na starcie tego biegu pojawiło się prawie 500 zawodników, w tym wielu wrocławian reprezentujących różne grupy wiekowe - od najmłodszych po najstarszych.

Celem nie było tylko ukończenie trasy, lecz przede wszystkim dobra zabawa i integracja. Uczestnicy mieli do pokonania 5 kilometrów, prowadzących przez malownicze tereny Prusic w powicie trzebnickim. Pierwsi biegacze ukończyli trasę w nieco ponad 16 minut, co świadczy o ich imponującej formie.

Organizatorzy włożyli wiele wysiłku w przygotowanie trasy, co było widoczne także w tym, że aura sprzyjała - śnieg, który niedawno pokrywał teren, stopniał. Po zakończeniu biegu uczestnicy mogli skorzystać z posiłku oraz ciepłej świątecznej herbaty.

W wydarzeniu wzięli udział zarówno zawodnicy z powiatu Trzebnickiego, Wrocławia, Oleśnicy i Milicza, jak i goście z Ukrainy. Gmina Prusice od dłuższego czasu inwestuje w promowanie pozytywnego wizerunku miasta poprzez aktywność sportową. Bieg świąteczno-noworoczny w Poszukiwaniu Świętego Mikołaja jest jednym z elementów większej strategii prowadzonej przez gminę Prusice, która ma na celu przyciągnięcie nowych inwestorów oraz mieszkańców na jej teren.

Dodatkowo, gmina Prusice intensywnie rozbudowuje infrastrukturę sportową. Sam jarmark został zorganizowany dzięki inicjatywie społecznej i zaangażowaniu mieszkańców, a także wsparciu ze strony kół gospodyń wiejskich oraz sołectw.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto