Za wysokie progi!

Daniel Pecyński
Sobota była historycznym dniem dla wrocławskich kibiców futbolu amerykańskiego, jeden z naszych lokalnych zespołów, mistrz Polski, The Crew rozegrali swój pierwszy mecz w europejskich pucharach, EFAF Cup (Pucharze Europejskiej Federacji Futbolu Amerykańskiego).

Niestety Wrocławianie debiutu do udanych zapisać nie mogą. The Crew Wrocław wysoko przegrali z Prague Panthers 0:53.

Od pierwszych minut to goście, zespół o wiele bardziej doświadczony, byli drużyną lepszą. Prażanie pokazywali wielką klasę traktując niedoświadczoną wciąż Wrocławską ekipę jako sparing partnera, a nie rywala na wysokim szczeblu.

Po pierwszej kwarcie The Crew miało 22 punkty straty, a rywale w dwóch kolejnych dorzucili jeszcze 31 punktów dobijając Wrocławian, którzy ani razu nie zbliżyli się do końcowej linii.