Z Biegiem Natury w Lasku Osobowickim [zdjęcia]

Marek Spisak
Zimowe bieganie
Zimowe bieganie keram
Dzisiaj, 25 stycznia, w Lasku Osobowickim, spotkali się miłośnicy biegania w terenie.

Organizatorem imprezy jest Stowrzyszenie z Biegiem Natury. Uczestnicy biegali na dystansie 5 km. Honorowym gościem i starterem biegu głównego była 12-krotna Mistrzyni Polski, uczestniczka trzech olimpiad, medalistka Mistrzostw Europy, wieloboistka Urszula Włodarczyk.

Po dokonaniu rejestracji biegacze wzięli udział we wspólnej rozgrzewce, potem został już tylko start i przetrwanie wyścigu w tak trudnych warunkach pogodowych, jakie mamy dziś.

W biegu uczestniczyło około 200 osób. Zwyciężył Maciej Muślewski z Poznania z czasem 17min 24 sekund. W grupie kobiet wygrała Estera Lewandowska z Wrocławia z czasem 22:21

Zawodnicy zachęcają do cyklicznych spotkań i biegania na łonie natury, bo jak twierdzą to samo zdrowie. Impreza była też okazją do spotkań towarzyskich i to w jak pięknym otoczeniu i zimowej śnieżnej oprawie.