WKS: Pierwsza liga coraz dalej

Karol Dzido
Karol Dzido
Piłkarze Śląska Wrocław nadal nie wygrali żadnego z wyjazdowych spotkań rundy wiosennej. Tym razem zremisowali w Turowie z Turkiem 1:1...

Drużyna która walczy o awans do upragnionej od przeszło 7 lat Orange Ekstraklasy, remisuje z 14 nastym w tabeli Turkiem. Mieliśmy dużą szanse wskoczyć na drugie miejsce w tabeli II ligi, ponieważ Piast Gliwice przegrał swoje spotkanie 0:1 ze Zniczem Pruszków.

A pierwsza w tabeli Lechia Gdańsk przegrała w Łomży z Łks-em 1:0.  A tak zamiast być vice liderem, spadamy na czwarte miejsce kosztem - Znicza Pruszków.

Mimo zapowiedzi kopaczy Śląska, że pokażą się z tak dobrej strony jak w poprzednim spotkaniu z Arką ( 2:0 ), nie potraflii wypracować żadnej konstruktywnej akcji. Przez większość czasu gra odbywała się w środku pola.

Ryszard Tarasiewicz bardzo dobrze zmotywował naszych piłkarzy do skuteczniejszej gry i po wyjściu z szatni - w 49 minucie Gancarczyk po podaniu Łudzińskiego zdobywa gola. 0:1 dla WKS-u!

Ostatnie 4 minuty regulaminowego czasu Śląsk poświęca walce o utrzymanie remisu zamiast o 3 punkty.

26 kwietnia drużyna z Wrocławia zmierzy się na Oporowskiej z Piastem Gliwice. Będzie to arcy ważne spotkanie dla oby dwu ekip. WKS będzie walczyl o powrót na trzecią pozycję, a Gliwiczanie o drugą. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 20:00

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?