Szachiści Polonii Wrocław mistrzami Polski

matrycy
matrycy
szachiści
szachiści matrycy
Szachiści: Mateusz Bartel i Jolanta Zawadzka z Wrocławia triumfowali podczas Mistrzostw Polski w Warszawie.

Mateusz Bartel skutecznie bronił w Mistrzostwach Polski tytułu sprzed roku, po raz trzeci w karierze sięgając po złoto. Jolanta Zawadzka po raz drugi została mistrzynią poprawiając swój zeszłoroczny wynik. Trzeci z zawodników Polonii Wrocław, Darek Świercz, zajął 5 miejsce wśród polskich szachistów, co jest znaczącym osiągnięciem 17-letniego zawodnika. Zawody zakończyły się 20 lutego w Warszawie.

Arcymistrz Mateusz Bartel to trzykrotny mistrz Polski juniorów, trzykrotny mistrz Polski, wicemistrz i mistrz Europy juniorów do 18 lat. W 2009 jako jedyny Polak wystąpił w turnieju o Puchar Świata, w 2010 po raz trzeci w karierze wystąpił na Olimpiadzie Szachowej, zdobywając srebrny medal za indywidualny wynik na V szachownicy. Bartel to także redaktor naczelny czasopisma szachowego "Mat".

Wrocławska arcymistrzyni Jolanta Zawadzka to pięciokrotna mistrzyni Polski juniorek, w dorobku posiada także pięć medali mistrzostw kraju: dwa złote, dwa srebrne oraz brązowy. Została także wicemistrzynią Europy do lat 16, mistrzynią świata do lat 18 i wicemistrzynią świata juniorek do lat 20. W 2007 reprezentowała Polskę na drużynowych mistrzostwach świata, zdobywając brązowy medal na III szachownicy oraz na drużynowych mistrzostwach Europy, gdzie polskie szachistki zdobyły srebro.