Śląsk Wrocław - Arka Gdynia [relacja na żywo]

Wojskowi grają przy Oporowskiej z Arką w ostatnim meczu sezonu.

Mimo porażki Arka utrzymała się w ekstraklasie, spadł Piast Gliwice i Odra Wodzisław.  Śląsk zajął 9 miejsce w lidze. W ostatniej kolejce wyprzedził Zagłębie Lubin i Jagiellonię Białystok. Mistrzem Polski został Lech Poznań.

Koniec meczu  Śląsk Wrocław - Arka Gdynia 2:1

90' + 3 Żółta kartka dla Budzińskiego
90' + 1 wrocławianie utrzymują się przy piłce
90' Sędzia dolicza 3 minuty
90' Gancarczyk zastępuje Ćwielonga
89' Strzela Trytko, górą Kelemen
88' Arka walczy o ekstraklasę na połowie Śląska
86' Tshibamba siada wchodzi Wachowicz
85' Mila wysokim podaniem do Szewczuka ten drybluje i podaje do tyłu
83' Śląsk dominuje, Ćwielong zgrywa do środka, Sotirovic strzela, goooool! 2:1 dla WKS-u
82' Róg dla  Śląska, Sotirovic główkuje na aut
81' Bożok dosrodkowuje ale piłka w rękach Kelemena
80' na wolnej pozycji Madej, ale strzela wysoko nad bramką gości
79' Groźny strzał Trytki z ostrego kąta, piłka mija bramkę Kelemena
76' Gol dla Śląska, Mila z rogu, najwyżej skacze Pawelec i umieszca piłke tuż przy słupku jest 1:1
75' strzela Burkhardt, piłka odbija sie od trzyosobowego muru
74' Bożok w polu karnym Śląska, wycofał i wywalczył faul na 20 metrze
73' Wolny prawie z linii bocznej na 40 metrze wykonuje Mila, wrzuca w polę karne, wyżej skaczą obrońcy gości
72' Niecelny strzał Mili po ziemi z 26 metrów
71' Po nieudanym ataku i wycofaniu piłki, Socha wybija na aut
69' Kowalski trzyma Ćwielonga przy wyrzucaniu piłki za autu, gra jest bardzo ostra
67' Tadeusz Socha za Spahica
67' Żółta kartka dla Mili za faul na piłkarzu Tshibambie
66' Ława próbuje zagrać do napastnika z Kongo przed polem karnym WKS-u, ale obrońcy gospodarzy są górą
64' Strata Sokołowskiego na połowie gospodarzy, Śląsk w kontrataku, ale piłka na aucie
62' Sotirovic znów celnie uderza z dystansu, ale Witkowski nie daje się tym razem pokonać
61' Przepychanki na połowie Śląska, Tshibamba i Spahic otrzymują żółte kartki
60' Odważnie po prawej stronie Ćwielong, ale piłkę zabiera mu Mrowiec
59' Sotirovic leży na murawie, za chwilę wstaje, ale kuleje
58' Piłkarze Arki podchodzą bliżej do zawodników Śląska, ale ci utrzymują się wciąż przy piłce
57' Gra toczy się ciągle na połowie przyjezdnych
54' Madej przechwytuje futbolówkę i strzela wprost w ręce bramkarza
54' Mila strzela po rajdzie lewą stroną, ale piłka trafia w obrońcę
52' Dudek do Ćwielonga na 20 metr, ten odgrywa do Mili, pomocnik WKS-u spychany do linii bocznej dośrodkowuje, ale defensywa Arki wybija piłkę
49' Serbski napastnik uderza zza pola karnego wprost w ręce Witkowskiego
49' Ćwielong świetnie z lewej strony przy linii zagrywa do Sotirovica, ten kiksuje na piątym metrze
48' Piłka wrzucona w pole karne gości wyłapana przez bramkarza
48' Sotirovic sprytnie zgrywa do Mili, ten przenosi grę na prawa stronę aut dla Śląska
46' Początek drugiej połowy, Łukasz Madej za Łukasiewicza w Śląsku, Arka bez zmian

Mecz przy Oporowskiej jest bardzo wyrównany. Wrocławianie oddali kilka groźnych strzałów, ale mieli też kilka prostych strat. Arka gra blisko w defensywie, na połowie rywala również stosuje pressing. Przyjezdni mniej strzelali, ale skutecznie utrudniali wrocławianom przeprowadzenia ataku. Po przerwie spowodowanej żółtymi kartkami snajper z Kongo, Joel Tshibamba pokazał, że jest ważnym zawodnikiem gdynian i zdobył jedyną dotąd bramkę tego spotkania.

45' + 1 sędzia Marcin Szulc kończy pierwszą połowę jest 0:1 dla Arki Gdynia
45' Sędzia dolicza minutę
45' Sotirovic przewrócony na murawę, nie ma faulu
44' Mila strzela z 25 metra w środek bramki gości, dobry strzał, ale za słaby na Witkowskiego
43' Szewczuk nie może przejść Szmatiuka odgrywa do Mili ten jest faulowany
41' Mylą się wrocławianie, najpierw piłkę traci Dudek potem Wołczek, wreszcie ofiarnie zagrywa Łukasiewicz i piłkarze w zielonych strojach przechodzą na połowę gości
40' Budziński odważnie ogrywa kilku wojskowych, podaje do Tshibamby, ale ten nie opanowuje piłki
38' Mila do Szewczyka, obrońcy Arki wybijają na aut
37' Na boisko lecą serpentyny z otwartej trybuny Śląska
35' Zderzenie Szewczuka z Sokołowskim, nosze nie są jednak potrzebne, piłkarz jest opatrywany za linią boczna
34' Ćwielong mija się z piłką na 20 metrze, mogło być gorąco pod bramką Witkowskiego
33' Ślask próbuje przedrzeć się środkiem, ale Spahic podaje rywalom
31' Burkhardt strzela z linii pola karnego, futbolówka odbija się jeszcze od Pawelca, ale na posterunku jest Kelemen
30' Ława tym razem atakuje lewą stroną, jednak Wołczek i Sztylka na spółkę odbierają mu piłkę
28' Świetna akcja Ćwielonga, który dobiega do niczyjej piłki i strzela ale futbolówka odbija się od ofiarnie interweniującego Witkowskiego
26' Walka w srodkowej strefie boiska
23' Ława szarzuje na bramke gospodarzy, Kelemen o metr szybszy
20' Bramka dla przyjezdnych, Tshiamba pokonał Kelemena z kilku metrów po zgraniu Burkhardta
18' Ćwielong technicznym strzałem z 20 metrów próbuje pokonać Witkowskiego, bramkarz łapie piłkę na raty
16' Spahic uruchamia Sotirovica, ten strzela sprzed pola bramkowego obok słupka
14' Wroclawscy obrońcy grają do siebie, Arka naciska
12' Szewczuk pedzi lewą strona, dośrodkowuje... wysoko nad bramką Witkowskiego
11' Faul na Szewczuku, wolny dla Ślaska na połowie boiska
8' Przyjezdni nie pozwalają gospodarzom wyjść do ataku, grają pressingiem
6' Tshibamba ograny przez wrocławskich defensorów
3' Szewczuk dośrodkowuje, wyłapuje piłkę bramkarz gości
2' Już gramy, Sotirovic na prawej stronie próbuje się przebic z piłką, bezskutecznie
1' Na murawie pojawiły się serpentyny, sędzia wstrzymuje mecz
1' Rozpoczęli wojskowi

Strona wymaga odświeżania

Start godz. 17.

Śląsk Wrocław: Marian Kelemen, Krzysztof Wołczek, Dariusz Sztylka, Mariusz Pawelec, Amir Spahic, Piotr Ćwielong, Antoni Łukasiewicz, Sebastian Dudek, Sebastian Mila, Tomasz Szewczuk, Vuk Sotirovic

Arka Gdynia: Norbert Witkowski, Tomasz Sokołowski, Maciej Szmatiuk, Łukasz Kowalski, Adrian Mrowiec, Filip Burkhardt, Miroslav Bożok, Marcin Budziński, Bartosz Ława, Przemysław Trytko, Joel Tshibamba

Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza zwycięstwem 4:2 z Odrą Wodzisław zapewnili sobie miejsce w ekstraklasie. Arka Gdynia pokonała w ostatniej kolejce bezpośredniego rywala o 14. miejsce w tabeli, Piasta Gliwice. Zarząd klubu z Trójmiasta obiecał swoim piłkarzom za awans milion złotych, więc są dodatkowo zmotywowani.

Śląsk Wrocław gra nie tylko o wyższe miejsce w tabeli, ale również o zmazanie wrażenia słabej gry w drugiej części sezonu, gdy wygrał tylko jedno spotkanie. W przypadku korzystnych dla WKS-u wyników innych spotkań wrocławski klub może zająć nawet szóste miejsce w lidze. W ostatnim spotkaniu obu drużyn w Gdyni padł remis 1:1.